Як у Нехворощі збудували житло для лікарів, які вимушено покинули домівку через війну

У Нехворощанській громаді занедбане приміщення перетворили на чотириквартирний будинок для переселенців. Скоро там житимуть сімейна лікарка, лікар-стоматолог, землевпорядник та фахівець з благоустрою.

У перші дні вторгнення переселенців, які прибували до громади, селили на базі школи та дитячого садочка, які на той час не працювали. Таке розв'язання питання було тимчасовим, тож у громаді почали шукати варіанти забезпечення людей житлом.

Вдалося відремонтувати будівлю колишньої лазні. Під час реконструкції збільшили поверховість, провели утеплення, виконали ремонтні роботи. Поблизу будинку встановили дитячі каруселі та вимостили тротуарну плитку. Поруч – парк, річка, місцевий ліцей та амбулаторія.

poltavska-khvilia_xcwi/8u83DdBSg.jpeg
Приміщення до ремонту
poltavska-khvilia_xcwi/vRQ3vdBSR.jpeg
Після ремонту

Чотири квартири у новому будинку отримають фахівці, які покинули домівки через бойові дії: сімейна лікарка, лікар-стоматолог, землевпорядник та фахівець з благоустрою. Саме цих спеціалістів не вистачало у громаді, говорить сільський голова Віктор Дубович:

poltavska-khvilia_xcwi/7183vdBSg.jpeg
«Центр громади – село Нехвороща – розташоване досить далеко від колишніх районних центрів, де свого часу функціонували районні лікарні. Тому потреба і в лікарях, і в сучасній амбулаторії, де б вони могли працювати, була величезною. За 1,5 року у колишній Новосанжарській районній лікарні №2 громада відбудувала сучасний Центр первинної медико-санітарної допомоги, який запрацював у квітні 2023 року».

В очікуванні житла – сімейна лікарка Олена Савенко.

«Ми виїхали з прифронтового міста Донецької області, деякий час проживали у Полтаві, але в обласному центрі знайти роботу було складно. Так, 28 жовтня 2023 року ми приїхали в Нехворощанську громаду, а 1 листопада я вже почала працювати в амбулаторії. Тут мені одразу запропонували роботу. Чекаємо, коли зможемо отримати житло», – розповідає пані Олена.
poltavska-khvilia_xcwi/44UqDdBIR.jpeg

Реалізація проєкту розпочалася у 2023 році. З Фонду ліквідації наслідків збройної агресії громада було отримала 11,816 млн грн, а також спрямувала на проєкт кошти з місцевого бюджету – 1,313 млн грн.

Загалом у Нехворощанській сільській громаді Полтавської області проживає понад 4100 мешканців та майже 240 осіб, які вимушено покинули свій дім через війну.

Проєкт реалізується за підтримки програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів в Україні Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар