Зруйновані будинки та понівечена амбулаторія — наслідки нічної атаки на Полтавщину (фоторепортаж)

Пізнього вечора 8 квітня росіяни поцілили у житлову двоповерхівку в Полтавському районі. Попередньо, окупанти використали для удару крилату ракету Х-59. Понад 100 рятувальників три години гасили пожежу. Людей з довколишніх будинків евакуювали. Нині на місці працюють комунальники, поліціянти, соціальні працівники, благодійні організації та інші. Як місцеві оговтуються після атаки — у нашому матеріалі.

Зранку 9 квітня на місці обстрілу почався наступний етап ліквідації наслідків. Пожежу загасили, тепер відповідні служби забезпечують доступ до будинків, аби люди могли забрати свої документи, а комунальники почали прибирання.

Групи соціальних працівників працюють з людьми й визначають їхні потреби. Заступниця з економічних питань консультує тих, у кого не встановлена Дія, допомагає її встановити, щоб подати заявку на отримання допомоги від держави.

Працюють також гуманітарні місії, які надають людям засоби гігієни, продуктові набори, одяг, ковдри, будівельні матеріали ля тимчасового перекриття вікон, дверей та даху тощо. На місці чергує карета швидкої та психологи.

Благодійний фонд ADRA надає людям їжу на спальні мішки

Людей з прилеглих будинків повністю евакуювали. Поступово будуть визначати рівень безпечності будинків, і люди повертатимуться додому.

Керівник Управління ЖКГ Тарас Панасенко розповів, що комунальники проводять первинну зачистку території по периметру.

Керівник Управління ЖКГ Тарас Панасенко
«Після дозволу поліції ми почнемо зачищати решту території. Потім будемо залучати підрядні організації, які ліквідуватимуть наслідки вже у самих будівлях: забиватимемо віконні пройоми, демонтуватимемо пошкоджені конструкції», — додав чиновник.

За його словами, сильно постраждали близько п'яти будинків, і ще десь у трьох будинках вибило шибки.

Фахівці соцзахисту приймають заяви на отримання матеріальної допомоги. Для цього необхідно мати з собою паспорт, код і реквізити карткового рахунку. Постраждалі отримають з бюджету громади по 10 тисяч гривень.

Одна жінка загинула. Станом на 13:40 відомо про 16 постраждалих, з яких четверо дітей. Дехто продовжує перебувати під наглядом лікарів. Один пацієнт – у важкому стані, кілька – середньої тяжкості.

Психологиня гуманітарної місії «Проліска» Ірина Курасова каже, що люди досі шоковані. У тяжкому стані зокрема сестра загиблої жінки.

«У загиблої залишилася сетра-двійняшка, яка зараз у дуже важкому стані. Також у жінки лишилося двоє повнолітніх синів, один з яких у лікарні», — додала пані Ірина.

Крім гуртожитку та житлових будинків довкола, дісталось також місцевій амбулаторії. Найближчим часом заклад частково відновить роботу, персонал лікарні на місці.

Працівники амбулаторії

Виконувач обов'язків начальника слідчого відділу Максим Овсій повідомив, що правоохоронці фіксують пошкодження:

«Наразі працюють мобільні групи, які у присутності власників оглядають будинки й фіксують пошкодження. Зважаючи на велику кількість постраждалих, це займе чимало часу».

Мешканка гуртожитку Юлія розповіла, що дивом вибралася з палаючого будинку. Жінка майже нічого не пам'ятає.

«Я в такому шоці була, не розуміла, що мені робити. А вже потім подумала, що треба тікати якось. Я не пам'ятаю навіть, як я вийшла. Стала і бачу як будинок горить», — згадує постраждала.
Юлія, місцева мешканка
У перші хвилини після «прильоту» у дворі житлового будинку почався хаос. За словами очевидців, мешканці будинку, по якому прийшовся удар, бігали та кричали

Полтавська обласна прокуратура встановила, що росіяни били крилатою ракетою Х-59. Внаслідок цього гуртожиток зруйнований повністю і не підлягає відновленню. Також серйозних руйнувань зазнали будинки поруч із місцем атаки.

Розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (частина 2 статті 438 КК України).

Також від нічого обстрілу постраждала високовольтна підстанція на Полтавщині. Пожежу загасили рятувальники, постраждалих немає. Є пошкодження обладнання.

Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Війна"