Verification: UONnuFHgGFDmPxG6d9AGhoCHSTgrn6JLbH13bR1X

Чому меншають пеніси?

Порівняно з початком 70-их років минулого століття кількість сперматозоїдів у чоловіків впала на 60%. Це неабияк тривожно, оскільки при збереженні тенденції протягом наступних 25 років вона може сягнути нуля.

Причиною можливого чоловічого безпліддя у майбутньому є хімічні речовини, які руйнують гормони та знищують фертильність, повідомили у Platfor.ma.

Досліджувати цю тему взялася екологічна та репродуктивна епідеміологиня Шанна Свон. Результати виклала у новій книжці під назвою «Зворотній відлік» (Countdown).

У книзі розповідається про те, що у репродуктивній кризі винні хімічні речовини, які містяться майже у всьому - від пластикових контейнерів та паковання їжі, ароматизаторів в засобах для миття, шампунях та милі, до електроніки й килимових покриттів. Деякі з них — PFAS — не руйнуються ні в навколишньому середовищі, ні в організмі людини, а лише накопичуються.

«У деяких частинах світу сьогодні середньостатистична двадцятирічна жінка є менш родючою, ніж її бабусі у 35 років, – пише Свон. — У чоловіків зараз є тільки половина сперматозоїдів, порівняно з їх дідусями. Сучасна ситуація з репродуктивністю не може продовжуватися, адже це загрожує виживанню людини. Це глобальна екзистенційна криза».

Шанна Свон також розповіла про залежність накопичення цих хімічних речовин та якості сперми. Також хімікати впливають на розмір пенісу та яєчок.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Війна"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар