Як зберегти продукти під час відключень світла

Масовані російські обстріли вкотре повертають нас до відключень світла, коли зокрема виникає проблема псування продуктів. Ділимося з вами порадами, що робити для збереження їжі та шлунку.

Фото — «Слово і Діло»

Як зберегти холод у холодильнику

1. Старайтеся якомога рідше відкривати холодильник.

2. Перевірте стан ущільнювачів на дверцятах та за потреби замініть їх.

3. Щоб зберегти температуру можна попередньо, ще за наявності світла, не доверху наповнити дві-три пляшки водою та покласти у морозилку, щоб утворився лід. Потім покласти їх біля продуктів, таким чином вони довше зберігатимуть свіжість. Ще можна до води додати значну кількість солі, так вона буде танути повільніше.

4. Не ставте в холодильник теплі страви.

5. Щільно заповнюйте місця в холодильнику, але не закривайте вентиляційні отвори.

Чим замінити холодильник

Балкон. Якщо надворі досить прохолодно, то продукти можна зберігати на балконі. Проте, слідкуйте за погодою, щоб сонячне світло чи плюсова температура не зіпсували продукти. Якщо немає балкона, можна із зовнішнього боку вікна прибити цвяхи та повісити незначну кількість фасованих продуктів на імпровізовані «гачки».

Підвал чи погріб. Приміщення під землею холодніше та важче прогрівається, тож мешканці приватного сектору можуть перемістити продукти туди.

Саморобний холодильник. Герметично запакуйте продукти та помістіть у таз чи іншу широку місткість з холодною водою.

Що робити з продуктами

Зелень. Щоб зберегти зелень можна скористатися паперовими рушниками та водою. Два листи рушників змочити, одним застелити низ контейнера. Наверх рушника викласти зелень та покрити змоченим паперовим листом – це збереже вологу та свіжість.

Фото — Freepik

Яйця. Потрібно покрити яйця тонким шаром будь-якої олії, вона закупорить яйце та не пропускатиме вологу. А щоб перевірити свіжість яйця, можна занурити його у склянку з водою, якщо потоне – тоді свіже.

Молочні продукти. Молоко краще перемістити до стінок холодильника, адже там температура нижча. Вершкове масло можна перемістити у банку з холодною, підсоленою водою та зберігати в кімнаті.

Картопля, морква, фрукти, цибуля, часник, консерви – можна зберігати не в холодильнику, для них підійде кімнатна температура.

М’ясо. Щоб врятувати м’ясо від псування можна його засолити або зробити м’ясні консерви.

Пам’ятайте, що не варто куштувати їжу, аби переконатися у свіжості. Якщо сумніваєтесь – викидайте. Також звертайте увагу на рекомендації, які зазначені виробником на упаковці та старайтеся купувати продукти, які зможете одразу використати.


Єлизавета Карпенко для «Полтавської хвилі»

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Користь"