Кожна людина створює неймовірні зміни в житті інших: «Неопалимі»

На світлині звичайна жінка. Вона переховувалася в гуртожитку на другому поверсі в Маріуполі, коли він потрапив в оточення. Вона була там і коли російські літаки нанесли авіаудар. Тоді Наталя отримала 65 % опіків тіла й обличчя в тому числі. Поранення були тяжкі. Зараз у неї є мрія — відвести свого сина до школи на 1 вересня, не закриваючи своє лице.

poltavska-khvilia_xcwi/LukoPn5VR.jpeg

Про те як волонтерський проєкт «Неопалимі» допомагає лікувати пошкодження, завдані війною безоплатно — читайте у нашому матеріалі.

poltavska-khvilia_xcwi/0cOEP75VR.jpeg

Усе почалося з величезного запиту на лікування рубців від людей, які постраждали внаслідок війни. Тоді ж стало зрозумілим, що без волонтерів не впоратися аж ніяк.

Люди, які дали життя центру «Неопалимі», тільки в серпні почали активний пошук партнерів, залучили відомі бренди та вибудували співпрацю з МОЗ.

А уже з осені почали лікувати перших пацієнтів.

Це Андрій Душар. Він операційний директор волонтерського центру і менеджер проєкту «Неопалимі». Його основна задача робити так, щоб якомога більше українців отримали якісне та безкоштовне лікування.

poltavska-khvilia_xcwi/lVNsU7c4R.jpeg

Як людина, що хоче почати лікування може вас знайти? Розкажіть про процедуру лікування.

У нас на сайті є посилання на гугл форму. Пацієнт має заповнити її. Потім наші менеджери зв'язуються з ним і спілкуються особисто. Якщо виникають питання, то відповідають на них. Потім ми збираємо додаткові дані, фото. Далі вже йде оцінка пошкоджень лікарем, призначення лікування і власне саме лікування.

Хто може до вас звернутися?

Наша цільова авдиторія — це зараз волонтери і цивільні, що постраждали внаслідок війни. Нагадую, що війна у нас почалася у 2014 році. Також ми лікуємо і екс військових, але за умови того, що вони зняті з обліку військової служби.

«До нас звернувся військовослужбовець, який виконував бойове завдання в складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади під Словʼянськом. Там він потрапив під ворожий артирлерійський обстріл. Внаслідок загорання авто отримав опіки 45% тіла. Після цього його доправили в опіковий центр (м. Дніпро). Згодом — перевезли до госпіталю ветеранів війни. Зараз він починає лікування у нас. У нього сильні опіки обличчя, ніг та рук. Крім того, розтрощена п'ята. Його дуже турбує лице. Контрактури затягують рота і він не може нормально їсти. Не може сходити до стоматолога поремонтувати зуб, бо рот не відкривається нормально. А також дуже переймається через те, як виглядає, бо не хоче, щоб його вигляд лякав дітей».

Чи правда, що все лікування безплатне. Як це можливо?

Медикаменти надають партнери, фахівців надають наші клініки-учасники, а ми займаємося пошуком пацієнтів і менеджментом усього проєкту. І виходить, що кожна людина чи компанія, роблячи маленький внесочок, створює насправді неймовірні зміни в житті наших пацієнтів.

poltavska-khvilia_xcwi/VM378n5VR.jpeg

Насправді Україна зараз опинилася в унікальному становищі, коли міжнародні інституції та донори готові допомагати. Ми це робимо на волонтерських засадах. Нам усі допомагають. Так, це дійсно безоплатно. Ніякої мишоловки немає.

Ми вибудували взаємодію з клініками та зараз знаходимося на етапі активного залучення пацієнтів. На лікуванні у нас нині перебуває близько десятка пацієнтів. І наступного року ми плануємо вийти на рівень тисячі щорічно.

poltavska-khvilia_xcwi/mSQW8nc4R.jpeg

Лазери для лікування опіків дуже дороговартісні й у державних лікарнях їх немає як явища. А з приватними у нас доволі легко вийшло вибудувати взаємодію. Для них — це добра справа і можливість здобути новий досвід. Для нас — це крутий приклад синергії волонтерів і бізнесу, заради блага наших неопалимих.

poltavska-khvilia_xcwi/vd1nUnc4R.jpeg

Андрій зауважує, що нині жодного пацієнта з Полтавської області немає. Але Неопалимі хочуть виправити це.

За його словами — кілька десятків заявок допоможуть змінити ситуацію. Бо тоді почнуть переговори з полтавськими клініками.

Куди звертатися, якщо ви хочете отримати лікування шрамів чи опіків, які отримали внаслідок війни

1. Можете написати на сторінку в інстаграмі;

2. Заповнити анкету на сайті;

3. Зателефонувати Андрію за номером 0634148659.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар