(Не) комфортний відпочинок біля води. Огляд міських пляжів Полтави (фото)
У червні у Ворсклі виявили холероподібні вібріони, які хоч і не є збудниками холери, а все ж добряче налякали полтавців. Доки міські пляжі пустували, ми вирішили провести ревізію, адже впевнені — щойно показники термометра сягнуть +30 градусів, містяни шукатимуть де освіжитися та відпочити на вихідних.
Тим паче, що вібріони — постійні мешканці річок так само як і кишкова паличка, і не становлять для людини смертельної загрози. Та й будьмо чесними, люди купалися, купаються і будуть купатися у Ворсклі.
Перший міський пляж
Чистота. На пляжі відносно чисто, якщо не рахувати поодинокі пляшки та етикетки. А от у піску трапляються камінці, тож ходити босоніж може бути не зовсім приємно і безпечно.
Не зважаючи на характерний річковий відтінок, вода прозора. Дно пологе, біля берега не глибоко. Є навіть схід у воду, щоправда, на ньому можна поламати ноги.
Інфраструктура. Першим впадає в око імпровізований спортивний майданчик, за безпечність якого ручатися складно. На території пляжу є чотири переодягальні, біля одної з яких розсипані дрібні скалки від розбитої пляшки. Смітники можна порахувати на пальцях однієї руки. Трохи осторонь від пляжу є один громадський туалет.
За кілька металевих парасолів у спекотні дні доведеться поборотися. Позасмагати можна також на стареньких лавочках, та краще все ж брати з собою плед. На території є приватні альтанки та дитячий майданчик, скористатися якими скоріше за все можна лише за гроші.
Другий міський пляж
Чистота. Пляж досить чистий, але добряче зарослий травою, особливо берег. Вода умовно чиста і прозора. Водорості, принаймні біля берега, не помічені. Загалом більше схожий на дикий пляж — те, що треба для любителів усамітнення.
Інфраструктура. Шість парасольок стоять у зарослях з видом на очерет, нагадуючи, що колись пляж був набагато більшим. І лише одна досі розташована на піску.
На території є кілька смітників та дві переодягальні у значно кращому стані, ніж на першому пляжі, можливо, тому що ними рідше користуються. У кущах причаївся громадський туалет, але навряд він у робочому стані.
Третій міський пляж
Чистота. Пісок чистий, м'який і глибокий. Вода прозора, однак подекуди біля берега є водорості. Для зручності прокладена доріжка з плитки.
Інфраструктура. Заходячи на територію думаєш: «Нарешті цивілізація». Пляж обнесено огорожею, на вході є велопарковка, маленька будівля з нормальними туалетами та медпунктом.
Ліворуч від входу розташований невеличкий продуктовий магазин, спортивний майданчик і столики для настільного тенісу. Прямо є щось типу спуску у воду, повністю з бетону, з поручнями. З іншого краю пляжу відносно новий дитячий майданчик і волейбольне поле.
За порядком спостерігає охоронець, а рятувальна вежа по центру натякає, що у розпал купального сезону тут мають бути й рятувальники. Тим паче, що до берега пришвартований невеличкий рятувальним човен з помаранчевими жилетами.
На піску вишикувалися два ряди парасольок, під якими можна лишити особисті речі, щоб не кидати їх на пісок. Переодягальні чисті, всередині є навіть гачки для зручності.
На території є кілька кафе, де можна взяти прохолодний напій і замовити їжу. Словом голодні не залишитесь. Також тут можна взяти на прокат сап борди, аби урізноманітнити відпочинок, або шезлонги.
Пляж на Дублянщині
Чистота. Колись досить великий пляж перетворився на компактні кілька квадратних метрів біля берега, все решта — заросло травою. Воду можна було б назвати чистою, якби не водорості, які хапатимуть за ноги на кожному кроці. Та і загалом нині пляж у гіршому стані, ніж якихось кілька років тому.
Інфраструктура. На території розташовані кілька парасольок від сонця і старенькі лавочки. З високої трави виглядає переодягальня, щоправда, пахне тут як у туалеті. До слова, клозет також є, хоча про задовільність його стану сперечатися не доводиться. А от смітників ми так і не помітили.
Для любителів активного відпочинку є два волейбольні поля — старіше і новіше. Також тут здають у прокат катамарани й човни, хоч катання на них і заборонено в області. Є кілька закладів, де можна перекусити та сховатися від сонця у дерев'яних альтанках.
Вердикт. Більшість міських пляжів Полтави занехаяні й лише умовно придатні до відпочинку, а третій пляж, хоч і найбільший з перевірених, фізично не зможе вмістити всіх охочих позасмагати. Тож залишається вибір між купанням в атмосфері дикої природи або умовно приватними пляжами, які ми перевіримо у наступному матеріалі.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.