Після вбивств планувала самогубство — нові подробиці про дівчину з арбалетом

Як виявилося, Таїсія навчалась не в одній і не у двох школах. Після 4-го класу вона перевелася у Рибці, в школу №36. Утім атестат вона отримувала вже у 9-ій.

Однолітки в Рибцях про дівчину майже нічого не знають і не пам'ятають. Говорять, завжди була дуже тихою, замкнутою у собі. З друзів мала лише одну подругу, і в цілому більше ні з ким не спілкувалася.

Змінила три школи — скрізь стикалася з булінгом

Як повідомила сьогодні Петрова на судовому засіданні, де їй присудили два місяці під вартою в СІЗО, в усіх трьох школах, де вона навчалася, вона постійно була жертвою булінгу. Цькувати її почали ще в молодших класах в 11-ій школі.

poltavska-khvilia_xcwi/HqHfl7I7g.jpeg
Випускалася Таїсія Петрова з ЗЗСО №9

Ми поспілкувались із учителькою дев'ятої школи, яка була класною керівницею Таїсії Петрової у випускних класах. Дівчина була спокійною, неагресивною хоч і трохи відлюдькуватою. А от факти булінгу щодо своєї вихованиці пані Валентина заперечила.

«Звичайна дитина, недуже комунікабельна. Якщо говорити про те що не готувалась до уроків — то бувало звісно, як у всіх. Але домашні завдання виконувала справно, твори за програмою читала. Ніколи не було ніякої агресії ні від неї, ні до неї. Вона трималась особняком, але що не попросиш зробити, все зробить.

ПХ: Однолітки кажуть, вона ходила весь час з порізаними руками, в усьому чорному...

«Рук порізаних я не бачила, але наряди різні були, так. 1 вересня вона прийшла в куцій спідничці, ззаду накидка така типова, а-ля матроска, як в мультиках аніме. І чорний переважав у одязі, це правда», — говорить вчителька.
poltavska-khvilia_xcwi/lX0U_7S7g.jpeg
Порізи на руках дівчини видно і тепер

На суді ми запитали в дівчини про взаємини з батьками:

«Ви говорите, що протягом 10 років постійно переживали цькування з боку однолітків. Ви говорили про це з батьками? У вас був привід боятись батьків?»

Питання буквально на кілька миттєвостей дівчину, яка до цього трималася досить упевнено, вибило з рівноваги, але вона одразу ж взяла себе в руки.

«В мене були нормальні стосунки з батьками. Не говорила ніколи з ними про проблеми, не хотіла "грузити" маму, в неї проблем і так багато »

Однак, після оголошення вироку суду щодо тримання під вартою, дівчина не відповіла на обійми матері і одразу ж пішла писати розписку про ознайомлення із вироком.

Обійми з мамою вийшли не теплими — дівчина відсторонилась і пішла підписувати документи

Загалом на суді дівчина тримається врівноважено. Можливо, подекуди навіть надто впевнено, з огляду на термін, який їй загрожує та класифікацію справи. Говорить, вбивати не хотіла, і, якби вдалося повернути час назад, не зробила б такого. Утім водночас кілька разів повторює, що хотіла показати — насилля породжує насилля.

«Чому саме арбалет, ви планували вбивство?»

«У момент нападу я була деякою враженою субстанцією, Tabula rasa, чиста дошка, соціум накладає свої відбитки».

Череп з кров'ю, розчленовані тварини і щоденник з планом убивств і підпалів — що знайшли в квартирі полтавської «стрілкині»

Через релігію ледь не лишилась без атестата

Скарг на батьків від дівчини не чули й у школі, говорить класна керівниця Таїсії пані Валентина.

«На батьків вона не скаржилась. Навпаки батьки можливо аж надто її опікали. Маму я ніколи не бачила, але вона завжди відповідала телефоном, а тато ходив на збори. Дуже релігійна родина — не знаю, яку віру вони сповідують, але в нас були проблеми — вони не дозволяли дівчинці ні паспорт робити, ні ідентифікаційний код. Зрештою школа заледве вмовила їх — Тая могла залишитись без атестата, з довідкою про завершення середньої школи»
poltavska-khvilia_xcwi/noJ6_nSng.jpeg

Однолітки ж розповідають про дещо іншу картину. Колишні однокласниці Таїсії кажуть, що дівчина була відлюдницею, ні з ким не спілкувалась. Проблеми, кажуть, почалися саме у 9-му класі. Однокласники згадують, що дівчина різко почала гірше навчатись, прогулювати уроки. Її стан колеги по парті характеризують як депресивний — у дівчини з'явились проблеми з алкоголем, вона почала носити виключно чорний одяг і часто приходила з ранами на зап'ястках, які намагалась приховати. Розговорити дівчину і вивести на відвертість, не вдавалося нікому у класі. Відтак, говорять, вона почала активно спілкуватись з групами неформалів і часто говорила про суїцид.

Про "надмірну" релігійність родини розповідають і сусіди сім'ї. Говорять спілкувалися вони з людьми, попри життя в гуртожитку, де більшість часу проходить на спільному просторі, мало.

«Дуже богомольні, люди їх боялись», «Неадекватна сім'я», — говорять люди. Більшість відмовляється зніматись на камеру, а за кадром розповідають, що знають про родину дуже мало, адже ті ніколи не хотіли йти ні з ким на контакт. «Ну то й ми їх оминали. Батько якось нездраво оберігав дочок, наче боявся, що їх хто вкраде».

Подруга, з якою спілкувалася Таїсія, не на камеру, розповідає, що в неї з'явились спалахи необґрунтованої агресії. Без причини вона злилась на людей довкола, могла ні з того ні з сього вдарити. При цьому дівчина мріяла про вступ до медичного вишу, але не склалося.

Листування в інстаграмі — планувала самогубство

Серед іншого, як нам повідомили на умовах анонімності свідки, що були під час обшуків у кімнаті дівчини, в телефоні дівчини знайшли також листування з невідомим обліковим записом без аватара. У листуванні вона, так само як і у своєму щоденнику, ділилася планами на найближчий місяць. Сама дівчина підтвердила, що такий щоденник із планами на майбутнє дійсно вела, а от що послугувало спусковим гачком до прямих дій, сказати не може. Все сталося якось саме собою.

Виходячи із листування з невідомим співрозмовником, Таїсія планувала низку вбивств, підпали — а закінчити вересень дівчина хотіла самогубством.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Інциденти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар