Полтава хоче закупити «золотий пісок» для дитячих майданчиків
Комунальне підприємство «Декоративні культури» планує закупити 500 кубів піску за завищеною ціною. 30 червня на Prozorro з'явилася інформація про те, що КП «Декоративні культури» хоче придбати 500 кубів піску. Заплатити за це готові мільйон гривень.
Виходить, місто шукає того, хто доставить куб піску за 2 000 гривень. Перевірмо, наскільки заявлена вартість відповідає ринковій.
Одразу бачимо, що щось із цією закупівлею не так. Наприклад, одна із компаній у Полтаві пропонує кар'єрний пісок у вісім разів дешевше — 250 гривень/1 кубометр. Випереджаючи заперечення «Декоративних культур», відразу скажемо, що це вартість без транспортування. З доставленням у межах міста — на 50 гривень за куб дорожче.
Знаходимо і пропозицію за трохи понад 2 000 гривень. Щоправда, за ці гроші пропонують доставити одразу чотири куби піску.
Наступні п'ять хвилин пошуку оголошень — зекономили місту ще трохи грошей. Адже тепер придбати ці ж чотири куби піску з доставленням по місту можна уже за 1 900 гривень.
Якщо рахувати, що середня вартість куба — 300 гривень, то сам будівельний матеріал коштуватиме 150 000 гривень. Виходить, 850 000 гривень — транспортні послуги?
Аби розвіяти сумніви у рентабельності цієї закупівлі, телефонуємо директору комунального підприємства Сергію Сілаєву. На жаль, керівник не зміг пояснити, чому заявлена вартість є вищою у кілька разів від ринкової.
«300 гривень — це ціна піску на самому кар'єрі, напевно. А ми проводимо тендер з доставленням піску по місту за вказаними адресами», — сказав директор.
Ні, Сергію Миколайовичу, 300 гривень — це ціна піску з доставленням. Тоді як місто готове платити 1 700 гривень за одне транспортування. Чи не задорого, зважаючи на те, що за окремими адресами, згідно з тендерною документацією, необхідно привезти лише 200 кілограмів піску?
Окремо хочемо звернути увагу на умови закупівлі: місто пропонує підрядникові післяплату. Виконавець має вказати, що готовий чекати на кошти не менш ніж 181 банківський день (майже девʼять місяців) від дня виконання замовлення, якщо раптом у міста не виявиться грошей. Чи зменшує це кількість охочих взяти участь у торгах? Ймовірно.
Ми, певна річ, враховуємо, що мільйон гривень — це орієнтовна вартість, заявлена КП «Декоративні культури». Пропозиція учасників може бути нижчою. Але чи буде вона ринковою та вигідною для міста?
Торги відбудуться 11 липня. Редакція слідкуватиме за цією закупівлею. Тож ми повідомимо, хто переміг на цих торгах та скільки коштів місто свідомо відмовилося зекономити.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.