Місто змінюється. Хтось скаже, що з роками воно втрачає свою ідентичність, а хтось — що набуває нових сенсів. Ми не будемо сперечатися ні з одними, ні з іншими. Натомість прогуляємося полтавськими вуличками з архівними фото в руках. Як мінімум, це просто красиво. Пишіть під матеріалом, чи хотіли б другу частину.
Вулиця Просвіти, 12/9. У 1920 році тут заснували «Полтавський український педагогічний інститут» — перший державний заклад вищої освіти у Полтаві. Зараз це житловий будинок.
Житловий будинок по вул.Соборності, 46 для працівників заводу «Метал», відновлений після війни у 1954 році. Вежу використовували для роботи телевізійного приймача-передавача.
Будівлю, в якій нині знаходиться міська рада, збудували в 1810 році. Довгий час тут містилися губернська управа, казенна палата, Приказ громадської опіки тощо. Під час Другої світової її спалили, а відновили споруду в 1951 році.
Будинок дворянського зібрання, або ж у народі «Котлярик» — архітектурна пам'ятка національного значення. Збудований у 1810 році у стилі класицизму.
Перший професійний театр у Полтаві з'явився ще у 1818 році під керівництвом самого Івана Котляревського. До війни заклад діяв у будинку на вулиці Гоголя, про який розкажемо далі. А в 1958 році у Полтаві для музично-драматичного театру спорудили нове приміщення.
Міський театр імені Гоголя побудований у 1901 році у стилі неоренесансу. До революції тут знаходився театральний зал Полтавського просвітницького будинку імені Миколи Гоголя на 1100 глядачів, а його сцена нагадувала знаменитий театр Ла Скала у Мілані. У повоєнні роки споруду відновили у первісних архітектурних формах з пристосуванням під кінотеатр «Колос».
Державний архів полтавської області збудували в 1901 році у стилі модерн. Раніше тут розміщувалися бібліотека та краєзнавчий музей.
Читайте також:
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.