Регулятор змінив правила розрахунку за газ - як тепер платити?

Побутових споживачів газу автоматично переведуть на річний контракт із 1 травня.

Це рішення ухвалили на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 7 квітня.

За словами глави НКРЕКП Валерія Тарасюка, нововведення позбавить споживачів від "цінової турбулентності". Тобто ціна залишиться однаковою із 1 травня 2021 року і до 30 квітня 2022-о.

За рішенням нацкомісії, усі газопостачальні компанії повинні до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для населення за річним контрактом. Регулятор, попри принцип вільного ціноутворення на річний продукт, контролюватиме цінову політику постачальників.

У НКРЕКП зазначили, протягом дії річного контракту постачальники можуть зменшувати ціну, проте збільшувати - заборонено.

Варто пам'ятати, що в Україні працює ринок газу, тому якщо вас не влаштовує ціна або інші умови вашого постачальника, ви можете змінити його.

Що передувало?

Після масових тарифих протестів уряд вирішив встановити граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (зараз тариф становить від 6,99 до 10,8 гривні). Така ціна діяла з 1 лютого й до 31 березня, згодом її продовжили до 1 травня. Крім того, НКРЕКП знизила максимальний тариф на розподіл (доставлення) газу до 1,79 гривні за кубометр.

Ще з рубрики: "Економіка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар