Росія стягує війська до кордонів України - це загрожує воєнній безпеці нашої держави

Останні тижні Росія стягує війська до кордону з Україною, що створює загрозу воєнній безпеці. На сьогодні війська Росії сконцентровані в Брянській, Воронезькій, Ростовській областях та на території тимчасово окупованого Криму.

Про це 30 березня заявив головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді.

"Станом на 30 березня цього року вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим утримується 28 батальйонних тактичних груп противника", — повідомив Хомчак.

За його словами, приводом для стягнення додаткових сил є військові навчання та тренування. Українське командування очікує, що незабаром біля українського кордону і в Криму Росія збере ще до 25 батальйонних тактичних груп. Разом з уже розгорнутими біля кордону силами та засобами РФ це "створює загрозу воєнній безпеці держави".

За даними ЗСУ, протягом періоду окупації Росія збільшила свою присутність у Криму до 32,7 тисячі військових. На тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях розгорнуті 14 бойових бригад, полків та підрозділів, які діють за підтримки російських регулярних військ. Загальна чисельність — близько 28 тисяч людей.

А що на Донбасі

Формально сьогодні діє перемир'я, про яке домовилися ще у липні минулого року. Протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення. Наразі за час "перемир'я" від обстрілів бойовиків загинули щонайменше 22 військових.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар