Україна отримає 700 млн доларів від МВФ. Тим часом курс гривні падає

Гроші планують розподілити на боротьбу з коронавірусом та на підтримку стабільності фінансової системи.

poltavska-khvilia_xcwi/XiBnoDpng.jpeg
(Фото — korrespondent.net)

Про це стало відомо з Урядового порталу.

22 листопада рада Міжнародний валютний фонд погодив виділення траншу обсягом майже 700 млн доларів. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, кошти спрямують на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19:

«Заходами, які здійснила Україна в частині реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного й відповідального партнера».

Програму, яку затвердили торік 9 червня, продовжать до кінця червня 2022 року.

Додамо, що з 15 листопада в Україні почав зростати курс долару. Тоді 1 долар коштував 26,1107 грн. До 23 листопада курс зріс до 26,6588 грн. Про це стало відомо з сайту Мінфін.

Після активного скуповування долару курс варіювався з 26,67 до 26,6850 грн за долар. Причиною здорожчання долара є повідомлення про збільшення чисельності російських військових на кордоні та про очікуване вторгнення до країни. Про це повідомив Bloomberg, який інвестфонди використовують як торговий майданчик.

Це призводить до того, що західні інвестфонди починають виводити капітал. Через це, за деякими прогнозами, вартість долара може зрости до 27 грн. Уже сьогодні вартість американської валюти в роздрібних обмінниках стрибнула до 26,80 грн.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Економіка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар