Звільнений Зміїний — чи є привід радіти аграріям?

30 червня ЗСУ вигнали російських моряків з дислокації на острові Зміїний, який вони захопили й тимчасово утримували. Під обстрілами росіяни поспіхом покинули острів на евакуаційних катерах. Чим важлива ця перемога окрім звільнення української території — спробуємо розібратись.

Найпильніше за подіями на Зміїному окрім військових, мабуть, спостерігали аграрії. Адже саме окупація острова давала змогу росіянам блокувати південно-західні українські порти. Саме через них нині агропромисловий комплекс може експортувати сільгосп продукцію.

На цьому наголошує нардеп від Полтавщини Олег Кулініч.

poltavska-khvilia_xcwi/-IKhyGeng.png
«Зміїний був плацдармом, з якого росіяни тримали під ударом наші дунайські порти Рені та Усть-Дунайськ. Ми використовуємо їх для експорту зерна, відколи окупанти блокували морські шляхи», — прокоментував новину про звільнення острова Кулініч.

Нардеп переконаний, що ця перемога українських військових може покласти початок відновленню роботи морехідних шляхів. Хоча, пише Олег Кулініч, це лише перший крок.

Як повідомили в ЗСУ, звільнення острова дійсно не дасть росіянам змогу контролювати судноплавні шляхи в цьому регіоні. Але для відновлення роботи потрібно провести розмінування акваторії та віднайти необхідну кількість військових тральщиків.

poltavska-khvilia_xcwi/T7cNsM6nR.jpeg

Попри це, звільнення острова має й кілька вже відчутних переваг: так, у повідомленні ЗСУ йдеться, що Одещина наразі не під загрозою висадки російського десанту, а самі окупанти не зможуть розмістити берегові ПКРК, для підвищення ефективності застосування цих ракет по території України, щоб скоротити реакцію нашої ППО на них.

Раніше ми писали, що «Полтавська Хвиля» поспілкувалася з командиром військової частини А7044, полковником Олександром Чахловим і дізналася: яку роль бійці бригади відіграли у боях під Гадячем, що з бригадою нині та чи всього вистачає.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар