«29% городских школ не соблюдаются санитарные нормы»: меняется школьное питание

У школах, дитячих садочках та дитячих таборах з 1 вересня змінять підхід до харчування.

З початком нового навчального року стає активним рішення уряду про зміни в організації харчування. Тепер, відповідно до рекомендацій ВООЗ більше уваги будуть приділяти контролю споживанню жирів, солі та цукру.

Що зараз:

  • лише 7% учнів задоволені тим, що вони їдять у школах, а 29% міських шкіл не дотримуються санітарних норм;
  • майже третина учнів України та їхніх батьків категорично не задоволені якістю харчування у шкільних їдальнях. Причинами є поганий запах, брудний посуд, комахи та відверто несмачна їжа;
  • МОЗ створило рекомендації щодо забезпечення харчування в школах в умовах карантину. Вони передбачають не більше чотирьох школярів за столом у шкільній їдальні, дотримання дистанції та обов'язкова дезінфекція рук перед прийомом їжі.

Відповідно до ухваленого рішення зі шкільних їдалень мають зникнути газовані напої з підвищеним вмістом цукру та енергетики, борошняні кондитерські вироби; заборонятиметься включати у меню для дітей ковбасу, сосиски, заморожені напівфабрикати, інших технологічно оброблені м'ясні та рибні страви. Крім цього, пропонується врахувати у меню дитячих їдалень потреби дітей-діабетиків та тих, хто не сприймає глютен чи лактозу.

МОЗ рекомендуватиме розширити раціон дітей коштом овочів і вибудовувати шкільне меню на основі біологічних потреб дитячих організмів.

А ми нагадуємо, що Полтавщина виявилася неготовою до організації харчування в школах.

Катерина Ткаченко

Еще с рубрики: "Новости региона"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий