Не только коронавирусное: от чего еще должны прививаться полтавчане

Тема вакцинації на сьогодні — одна з найбільш обговорюваних. І, якщо більшість розмов стосується вакцини проти коронавірусу, то про інші щеплення просто забувають.

«Полтавська Хвиля» вирішила нагадати, коли і у якому віці рекомендовано щепитися, і від яких хвороб захищають ці вакцини.

У 2018 році внесли зміни, що стосуються вакцини від туберкульозу та гепатиту. Відтепер діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3-5 добу, а не щороку робитимуть пробу Манту. Це доказово обґрунтований підхід з доведеною ефективністю. Такий підхід відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я та визнаний світовою медичною спільнотою.

Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя. Це дозволить дозволить у майбутньому використовувати комбіновану багатокомпонентну вакцину, що зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя дитини.

Таким чином, національний календар щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 міс).

Нагадаємо, наразі в Україні обов'язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб:

  • ХІБ-інфекція (відмітка на 2 місяці, 4 місяці, (12 місяців),
  • поліомеліт (відмітка на 2 місяці, 4, 6, 18, 6 років, 16 років)
  • кашлюк (2 місяці, 4,6, 18)
  • дифтерія, правець(2 місяці, 4,6, 18, 6 років, 16 років, кожні 10 років)
  • кір,паротит, краснуха (12 місяців, 6 років),
  • туберкульоз (3-5 діб)
  • гепатит В (1 доба, 2 місяці, 6 місяців)

Усі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України. Всі ці вакцини є якісними, ефективними та безпечними, прекваліфіковані ВООЗ.

poltavska-khvilia_xcwi/JQiZDfc7R.png

Нагадаємо, що у Полтаві працюватиме пересувний пункт вакцинації

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий