Пассажиров поездов обяжут предъявлять сертификаты о вакцинации

Від 21 жовтня в Україні працюватимуть нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень, які стосуватимуться автобусного, авіаційного та залізничного транспорту.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Згідно з правилами, пасажирами потрібно буде мати один з таких документів:

 • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
 • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
 • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (на час посадки).
«У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи», – повідомили на фейсбук-сторінці Укрзалізниці.

На швидкісні потяги Інтерсіті+ перевіряти документи будуть при посадці. Але пасажирів віком до 18 років ці правила перевезень не стосуватимуться.

«Для пасажирів віком до 18 років нічого не зміниться: крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, інших документів не вимагається», – пояснили в компанії.

Також при посадці на потяг можна використовувати сертифікат про вакцинацію іноземною мовою.

Варто зазначити, що при посадці не можна використовувати інформацію про проведення вакцинації з HELSI.me – сертифікат має бути паперовий або згенерований у додатку «Дія».

Нагадаємо про те, що «Укрзалізниця» відновила сполучення з п'ятьма європейськими країнами

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение: 1 комментарий

Написать комментарий
 • В
  Владимир
  23 окт.
  Почему нельзя в Helsi.me показывать covid-сертификаты?
  Ответить