Pfizer и Moderna планируют производить в Украине

Вакцинація від COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Саме тоді затвердили календарний план, за яким уряд мав би прищепити за рік 14,4 млн українців.

За сім місяців кампанії не вдалося вийти навіть на половину цього показника. У МОЗ ще є час, щоб поліпшити результати, але багато українців поки не поспішає вакцинуватися.

У той же час уряд стверджує, що вакцини вистачає. Більше того, Pfizer або Moderna можуть вироблятися у нашій державі. Наскільки реально це впровадити, вивчає компанія Індар. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю українським. Навіть реагенти повинні постачати вітчизняні хімзаводи.

«Взагалі коронавірусна хвороба перезапустила активність наших учених. МОЗ створило так званий біокластер, який дозволяє оновлювати вітчизняне біотехнологічне виробництво. Ми плануємо замовити в українських дослідників розробку 18 інноваційних тест-систем діагностики особливо небезпечних інфекційних захворювань. Зараз лікарі не діагностують частину інфекційних захворювань тільки тому, що в країні немає таких тестів. Усі роботи повинні завершитися до кінця I кварталу 2022 року. Надалі держава зможе закуповувати або виробляти спільно з бізнесом медичні вироби та вакцини. Основна стратегія і президента, і міністерства — це забезпечення фармацевтичної незалежності країни», — повідомив Ігор Кузін, головний санітарний лікар України та заступник міністра охорони здоров'я.
Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий