По Зеленского готовы голосовать 32% украинцев

Український інститут майбутнього провів всеукраїнське соціологічне дослідження «Соціально-політичні настрої українців: вересень 2021».

Опитали 2 400 респондентів по всій території України у період з 18 по 28 вересня 2021 року, похибка складає не більше 2%. Про це повідомили в Українському інституті майбутнього.

Згідно з даними дослідження, у президентському рейтингу Володимир Зеленський піднявся на 2% у порівнянні з червнем. На сьогодні за нього готові проголосувати 32% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Тоді як рейтинг його найближчих конкурентів Петра Порошенка і Юрія Бойка опустився на 2% і 1% відповідно. Обидва мають по 12%. Четверте місце зайняла Юлія Тимошенко – 11 %.

Найбільше Володимира Зеленського підтримує молодь до 24 років – 39%. Зі збільшенням віку респондентів їхня готовність голосувати за нього зменшується і серед людей старшого віку становить лише 21%. Натомість старші люди втричі частіше підтримують Бойка (13% проти 4% серед молоді).

poltavska-khvilia_xcwi/PCNNCIvnR.jpeg

За регіональним розподілом Володимир Зеленський закріпив електоральне лідерство на Заході з 23% проти 16% у Петра Порошенка та на Півдні з 24% проти 13% у Юрія Бойка. У Центрі президент утримує перше місце з 22% проти 10% Петра Порошенка та 10% Володимира Гройсмана. Навіть на Сході Зеленський випередив Бойка – відповідно 27% до 16%. Найбільше голосів за Юрія Бойка віддає Донбас.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися наступного тижня, то 23% опитаних голосували б за партію «Слуга народу». На другому та третьому місці за електоральними преференціями громадян ОПЗЖ – 16% серед тих, хто визначився і піде на вибори, та партія «Європейська солідарність» – 15%.

Не подолали п’ятивідсотковий бар’єр в абсолютних показниках, отримавши по 4% серед тих, хто визначився і піде на вибори, партії «Українська стратегія Гройсмана» і Є. Мураєва «Наші». Також «Партія А. Шарія» й «Партія Притули» – кожна отримала по 3%. І партія «Голос» одержала 2%.

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий