Подогрев пола и современная система вентиляции: в Миргороде открыли отремонтированный детский сад

С 1982 года детский сад № 10 в Миргороде не ремонтировали. Европейский Союз предоставил грант более 760 тыс. евро, за которые отремонтировали детский сад и продолжают модернизировать котельную.

5 жовтня в Миргороді відкрили термомодернізований дитячий садок № 10 «Веселка». На ремонт будівлі витратили близько 20 млн грн. Частину коштів надав Європейський Союз у межах проєкту «MO.GE.DI.CO».

Дитсадок збудували в 1982 і з того часу будівлю капітально не ремонтували. За словами завідувачки дошкільного закладу Наталії Левченко, спершу дитсадок був розрахований на 232 місця. Але відповідно до нових норм, у садочку можуть навчатися 180 дітей.

«Батьки люблять цей садочок. Намагаються потрапити до цього садочку завдяки тому, що навчання і виховання нашого колективу на високому рівні», — розповіла Левченко.

Завідувачка сказала, що раніше на першому поверсі будівлі підлога підігрівалася, але через застарілі труби систему підігріву відключили. Тож у травні 2020 року розпочався ремонт будівлі. Поки тривали ремонтні роботи діти навчалися в інших дошкільних закладах.

Підрядник замінив вікна, утеплив стіни та дах мінеральною ватою товщиною 150 і 250 мм відповідно. Фундамент будівлі глибиною на 1 метр утеплили не гідрофобним матеріалом. Всередині будівлі повністю замінили систему опалення та електрику. Також в ігрових кімнатах змонтували систему підігріву підлоги та вентиляційні установки.

«Згідно з діючим законодавством, у дитячому садку проводиться провітрювання перед іграми і сном дітей. Для цього відкривають вікно і взимку холодне повітря заходить у будівлю. Ця установка бере повітря зовні й нагріває його», — сказав технічний експерт проєкту Андрій Удовик.

За словами експерта команди підтримки програми «Угода Мерів — Демонстраційні проєкти» Максима Верещака, дані про споживання тепла й електроенергії будуть передаватися на комп’ютер енергоменеджера:

«У режимі онлайн можна робити висновки, скільки було зекономлено енергії. Ця система існує в місті вже з 2009 року. Тобто буде можливість порівняти фактичну економію починаючи з 2009 року й до сьогодні. Десь 50–60 % енергії має заощаджуватися після цієї комплексної термомодернізації, але більш верифіковані дані будуть після опалювального сезону».

Міський голова Сергій Соломаха розповів, що в Миргороді модернізовано 3 дошкільних заклади. Перший дитсадок модернізували у 2015 році. Дитсадок № 10 запрацював після ремонту 1 жовтня. Наразі дошкільний заклад відвідують близько 100 дітей.

Також нині триває модернізація котельні, яка опалюватиме дитячий садок. Усі роботи планують завершити в грудні.

Додамо, що загальний бюджет проєкту «MO.GE.DI.CO» становить 1 млн 19 тис. 523 євро. Миргород отримав 762 тис. 850 євро від Європейського Союзу у формі безповоротного гранту.

Єгор Рудь

Еще с рубрики: "Видео"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий