Похищение дочери депутата Кириченко заказал убийца ее одноклассницы (комментарий мамы)

Як ми повідомляли вранці, СБУ затримала зловмисників, які викрали доньку обласного депутата. Замовником викрадення став раніше засуджений за жорстоке убивство полтавець.

Убив свою дівчину і замовив викрадення її однокласниці

Як нам стало відомо в ході журналістського розслідування, замовник - 20-річний полтавець Юрій Кулявець, який 2 роки тому в Києві жорстоко вбив дівчину, з якою на той час мав романтичні стосунки. Убита Анастасія Чернявська, як виявилось, була однокласницею викраденої дівчини.

Довідка: Юрій Кулявець у 2019 році у Києві з особливою жорстокістю вбив свою подругу Анастасію Чернявську. Він безліч разів ударив її в шию та тулуб ножем, який перед тим сам же їй і подарував.

Поруч із тілом дівчини правоохоронці знайшли одяг хлопця, який той марно намагався запрати від слідів крові. По камерах спостереження згодом відстежили, що він залишив помешкання, одягнувши спортивний костюм убитої ним дівчини. Родичі загиблої розповідали, що Юрій був дуже замкнутим у собі, не мав профілів у соцмережах, але часто навідувався до дівчини в гості. Серед іншого відомо, що він навіть зробив татуювання з її іменем.

poltavska-khvilia_xcwi/H1K7wKNnR.jpeg
Юрій Кулявець

Обіцяв викрадачеві доньки Кириченків $100 000

Ім’я викраденої - Вікторія Кириченко, донька відомого аграрія з Карлівки, депутата облради Василя Кириченка. Юрій Кулявець замовив її викрадення через мережу “Даркнет”. За виконання замовлення він пропонував спільникам винагороду - $100 000. Сам же збирався отримати $470 000, але оплату вимагав у біткоінах.

Довідка: Вікторія Кириченко донька Василя Кириченка (депутат облради, заслужений працівник сільського господарства та Тетяни Кириченко (депутатка Полтавської райради). Студентка-другокурсниця юрфаку Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Тетяна Кириченко: планували викрадення ще в липні

Як зауважила Тетяна Кириченко, мати викраденої дівчинки, план з викрадення доньки зловмисники почали розробляти у липні. Це вдалося виявити працівникам СБУ.

«У серпні почали реалізовувати. Доньку зупинили на автівці і забрали просто із машини. Потім ми отримали від злочинців відео, де вона перебувала у когось на квартирі, прикута до батареї. Донька була заплакана і благала, аби ми її забрали. Злочинці діяли дуже професіонально: постійно були в масках, а при взаємодії з донькою ще і додатково використовували пристрої з викривлення голосу, - розповідає пані Тетяна, - Вимоги вони могли надсилати у будь-який час доби, ми завжди були на зв’язку. Казали віддати машину, то кудись поїхати тощо. Також вимагали гроші - аби ми заплатили півмільйона доларів і кинули ці гроші у криптовалюті на спеціальний гаманець. До цього випадку ми думали, що ворогів у нас немає. Щодо фінансів, які були озвучені, точно йде якась дезінформація. Бо ми не маємо таких коштів, і викуп би збирали по всьому білому світі. Ми пропонували взяти майном, казали, аби злочинці забрали все, що у нас є. Але це не той випадок».
poltavska-khvilia_xcwi/f1tzlFH7g.jpeg
Родина Кириченків - з ліва на право - Вікторія, Василь та Тетяна

За словами Тетяни, злочинці постійно давили психологічно: то казали, що Вікторія не їсть вже три доби, лише воду п’є, то надсилали фото, як вона спить на матраці, то взагалі писали, що вона спить стоячи.

«Також, коли ми один раз були не на зв’язку, їздили шукати гроші, про що повідомили зловмисникам, вони скинули відео у музичну групу в Телеграмі, куди входила моя донька і її друзі. Нам почали дзвонити перелякані батьки, питати, що відбувається. Але нам не можна було нічого казати».

Допомогли працівники СБУ

Як зауважує пані Тетяна, коли їм повідомили про викрадення доньки, вони у першу чергу звернулися до СБУ.

«Коли це все відбувалося, ми, ризикуючи, звернулися у СБУ. І там, звичайно, відреагували дуже професіонально: усі дії розроблені до секунди. І я навіть не уявляю, як можна було це все вислідити, бо зі сторони злочинців також працювали професіонали. Ми намагалися ставитися до цього всього без паніки. Виконували усі вказівки СБУ. Це було дуже важко. Про це все не закричиш на людях, треба було взагалі поводитися якомога буденніше, ходити на роботу і тримати себе в строю. Через два тижні після викрадення, працівникам СБУ вдалося визначити місце знаходження доньки. Як саме вони це зробили, ми не знаємо. Але ми довірилися правоохоронцям - і все вдалося».

Зараз триває досудове слідство, тож пані Тетяна не може називати прізвища правоохоронців, які допомогли родині Кириченків. Але постраждалі дуже їм вдячні.

Щодо причини викрадення, пані Тетяна зауважує:

«Чому вибір впав на нас - покаже слідство. Від конкуренції до політики. Найбільше, звичайно, домислів щодо конкуренції».

Наразі реалізатора викрадення затримали. Обом вимагачам повідомили про підозру за ч.1 ст. 14, ч.2 ст. 146, ч.2 ст. 189 ККУ (Готування до незаконного позбавлення волі або викрадення людини з корисливих мотивів та вимагання з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень). Також їм обрали запобіжні заходи — тримання під вартою.

Щодо Вікторії, то, як вказує мати викраденої, донька зараз благополучно перейшла на третій курс в університеті. Дівчина намагається оправитися після того, що сталося. І навіть роздумує про зміну спеціальності - хоче перевестися до Академії внутрішніх справ, щоб захищати інших людей.

Віталій Улибін

Еще с рубрики: "Инциденты"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий