Полтава без горячей воды: из-за долгов в городе отключили газ в котельнях

«Полтавагаз» начал отключать газ в котельнях КП «Полтаватеплоэнерго». Причина - долг «Полтаватеплоэнерго» перед «Полтавагаз». Но данные по сумме долга различаются: 55 млн грн или более 60 млн грн.

6 вересня об 11:00 АТ «Полтавагаз» почав відключати газопостачання до котелень обласного КП «Полтаватеплоенерго». Спершу газопостачання припинили до найбільшої котельні міста на вул. Ціолковського, 36, яка постачає гарячу воду для понад 60 тисяч полтавців. Згодом, газ відключили для котельні на вул. Технічна, 9 у мікрорайоні Половки та на вул. Спартака, 16 у Карлівці.

Пригадаємо, що минулого тижня «Полтавагаз» повідомляв «Полтаватеплоенерго» про можливість відключення газопостачання. Причиною стала заборгованість «Полтаватеплоенерго» до «Полтавагазу» у розмірі 55 млн грн.

Речник «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок розповів, що причиною боргу є незбалансованість тарифів, адже КП обслуговується тарифами 2018 року:

«Наприкінці серпня поточного року набув чинності закон України, який регламентує взаємини між теплопостачальними підприємствами та підприємствами газопостачання, які мають між собою заборгованості. Хотілось звернути увагу, що ця проблема не є суто полтавців, а є загальноукраїнською».

Циганок сказав, що КП працює без прибутків, тому коштів на оплату боргу немає. Тому «Полтаватеплоенерго» пропонувало оплату боргу у вигляді розстрочки платежів із відповідним графіком. Але на відповідну пропозицію в «Полтавагазі» начебто не відреагували.

Речниця «Полтавагазу» Анджела Слинкіна розповіла, що «Полтаватеплоенерго» не сплачувало борг з початку травня цього року, а сума боргу становить понад 60 млн грн:

«“Полтавагаз”неодноразово звертався до “Полтаватеплоенерго” та до засновника — Полтавської обласної ради з питанням врегулювання цього боргу. На жаль жодних кроків на зустріч не було. Наразі “Полтавагаз” без таких недоплат не може повноцінно підготуватися до опалювального сезону та придбати необхідні матеріали для газорозподільчих мереж».

За словами Слинкіної, закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», до якого апелює «Полтаватеплоенерго», дає можливість списати частину боргу, який утворився до 1 червня 2021 року. Хоча вже тоді сума боргу становила близько 48,5 млн грн.

Також 6 вересня о 16:00 в Полтавській обласній раді проведуть нараду з «Полтаватеплоенерго» і «Полтавагазом» щодо відключення газу.

«Наприклад, “Донбастеплоенерго” подало скаргу на постачальника газу в Донецькій області. У подібній ситуації постачальникам газу ліквідували ліцензію. Адже це соціальний об’єкт і цього робити не можна. Однозначно переконаний, що цю ситуацію вирішимо і “Полтавагаз” зрозуміють неправильність свого рішення відключення котелень», — прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
Єгор Рудь

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий