Полтавчане с поддельными ковид-сертификатами могут избежать наказания

Люди, які придбали підроблений сертифікат про вакцинацію від коронавірусу можуть не бути покарані. Для цього, треба звернутися у поліцію і розповісти про те, де і в кого купили підробку.

Про це повідомили на брифінгу «Ситуація в області з COVID-19. Вакцинація» та у поліції.

«На сьогодні вже розроблений технічний процес, який дозволяє людині визнати і сказати: «Я отримав фальшивий сертифікат і я готовий сьогодні щепитись». Якщо людину спіймають з підробним сертифікатом — поліцейські таку особу карають. Але якщо людина самостійно звертається до правоохоронних органів з підробним сертифікатом і виявляє бажання щепитись — тоді їй пробачають підробку документу і дозволяють щепитись по-справжньому», — розповів Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

Речник ГУНП у Полтавській області Юрій Сулаєв підтвердив: якщо людина добровільно прийде і повідомить про купівлю сертифікату про вакцинацію, вона не буде покарана.

«Людина, яка розповість, у кого купувала, хто продав, де конкретно, автоматично звільниться від переслідування. Якщо людина не зізнається,а поліція виявить це сама, то будуть нести кримінальну відповідальність і лікарі, і той, хто придбав сертифікат-підробку», — повідомив Юрій Сулаєв.

Нагадаємо, що Комітет Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав підвищення штрафів за підробку ковід-сертифікатів.

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий