Украину могут исключить из списка безопасных для путешествий стран

Європейський Союз планує виключити Україну зі списку безпечних країн, громадяни яких можуть в'їжджати в країни союзу без ковідних обмежень.

Про це повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

«Пізніше цього тижня Україна буде виключена з рекомендованого ЄС списку COVID- безпечних для подорожей третіх країн. Вона була додана (у список - ІФ) в середині липня, але сплеск недавніх випадків означає, що країна більше не залишатиметься в списку», - написав журналіст у Тwitter у понеділок.

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook повідомив:

«Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення. Водночас, МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації».

Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із «зеленої зони». Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян. Як зауважив Олег Ніколенко, у разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

«У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із «зеленого списку» ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік», - повідомив речник Міністерства.

Актуальна інформація про умови в'їзду громадян України до кожної окремої країни ЄС та інших країн світу доступна на інтерактивній карті МЗС України: https://tripadvisor.mfa.gov.ua. Вона оновлюється в режимі реального часу. Перед поїздкою обов'язково перевіряйте умови в’їзду до своєї країни призначення.

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий