В Карловке демонтируют памятник коммуниста Подгорного

Голова Полтавської ОДА підписав розпорядження щодо демонтування пам’ятника комуністу Підгорному у Карлівці

Про це повідомили на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації.

Зокрема, голова ОДА Олег Синєгубов підписав відповідне розпорядження за №524.

«Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 30 березня 2021 року № 237 «Про визнання такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятку культурної спадщини»: демонтувати пам’ятник-погруддя Миколі Вікторовичу Підгорному в м. Карлівка Полтавської області як такий, що підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»», — говориться у документі.

Контролювати виконання цього розпорядження буде заступниця голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

У Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) нагадали головні положення статті 436 Кримінального Кодексу: виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років; ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

«Ми здійснюватимемо моніторинг виконання розпорядження та закликаємо мерію Карлівки негайно виконати розпорядження очільника Полтавщини», — заявив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Раніше 8 липня 2020 року у Карлівці стався кричущий прецедент. Було грубо порушено норми декомунізаційного Закону: на стадіоні ФК «Карлівка» за участі в.о. міського голови Олега Стовбуна та інших представників місцевої влади відновили раніше демонтований пам’ятник першому секретарю ЦК компартії Миколі Підгорному.

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий