В Полтавской области вакцинировалось более 50% взрослого населения

На сьогодні на Полтавщині спостерігають швидке поширення коронавірусу серед населення. Проте і кількість вакцинованих також збільшується.

Про це в інтерв'ю «Полтавській Хвилі» розповів губернатор області Олег Синєгубов.

«Знаєте, у правників є теза: права людини закінчуються рівно там, де починаються права інших. Вакцина — єдиний дієвий спосіб боротьби з коронавірусом. Адже нині в області ми маємо дуже негативну динаміку поширення, навіть перевищуємо показники 2020 року. Зараз і без того дуже складно пояснити людям, що вакцинуватися потрібно, що це цілком безпечно та свідомо, а такі мітинги на крок назад відштовхують».

Проте жителі Полтавщини, якщо порівняти, — свідомі, говорить Синєгубов.

«У нас уже щепилося більш ніж 50% дорослого населення області. Згідно з останніми статистичними даними, фактично на території області проживає 1 мільйон 369 тисяч людей. Щепилося понад 800 тисяч».

Наразі влада робить усе, щоб вакцина була максимально доступною. Так, діють пункти та центри вакцинації, є мобільні групи, і вони забезпечені усім необхідним.

«А далі — це уже про самосвідомість людей. І справа не у тому, щоб переконати когось у безпечності саме вакцини від коронавірусної інфекції. Потрібно дивитися глибше: більшість населення загалом досить несвідомо ставиться до щеплень. З дитинства переважно всім казали: хай перехворіє — імунітет кращим буде. І зараз ми маємо наслідки політики у цій сфері, що тривала понад 20 років. Я хочу сказати, що це ставлення не конкретно до вакцини від коронавірусу, це загальна тенденція. Тому дуже складно і майже неможливо за короткий проміжок часу змінити свідомість, що формувалася десятиліттями».

За словами губернатора, аби пришвидшити темпи вакцинації та задовольнити кожного жителя області, влада стежить за тим, як змінюється попит на ту чи іншу вакцину.

«Так, раніше усі хотіли Pfizer. Зараз на першому місці в області CoronaVac. Це показує, наскільки люди піддаються впливу: хтось, навіть не профільний експерт, сказав, що Pfizer гірша — усі пішли шукати CoronaVac. Потім хтось інший сказав, що CoronaVac — гірша, усі щеплюються Pfizer».

Тому доводиться окремо пояснювати людям, що всі вакцини однаково ефективні, навіть виготовлені за одними й тими ж принципами, та й діють вони однаково.

Нагадаємо, що невакциновані українці зможуть отримати COVID-сертифікат про одужання

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий