В школах Полтавщины обнаружили более сотни носителей патогенного стафилококка

На Полтавщині позачергово обстежили заклади освіти і виявили 128 носіїв патогенного стафілококу.

Про це повідомив в.о. генерального директора Полтавського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Андрій Хайлов під час апаратної наради в Полтавській облдержадміністрації.

У 2021 році спалахів харчових отруєнь та інфекційних захворювань, пов’язані із харчуванням, в області не зареєстрували. У 2020 році їх було 3 у Миргородському, Кременчуцькому та Полтавському районах.

poltavska-khvilia_xcwi/3UEzti5nR.jpeg
«Усього в області зареєстровано 1294 випадки гострих кишкових інфекцій, показник 94,89 на 100 тисяч населення, що вище, ніж в Україні (77,65). Порівняно з минулим роком захворюваність знизилась на 17%, найвищі показники захворюваності в Пирятинському, Зіньківському, Решетилівському районах. Переважна більшість осіб, що захворіли, – діти», – розповів Андрій Хайлов.

Позачергові обстеження провели відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 7 жовтня 2021 року № 15. Перевірили працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, дитячих будинках інтернатах у зв’язку погіршення епідемічної ситуації.

Усього на Полтавщині обстежили 183 заклади дошкільної освіти, 175 закладів середньої освіти, 13 інтернатів. У результаті чого виявлено 128 носіїв патогенного стафілококу із 1044 осіб персоналу харчоблоків.

«Проведення позачергових обстежень не може забезпечити профілактики харчових отруєнь. Медичні огляди відповідних працівників мають проводитися постійно в плановому порядку з необхідною якістю та достовірністю результатів. Основним для профілактики харчових отруєнь є дотримання існуючих санітарних норм, правил та законів, які визначають якість та безпеку харчових продуктів», – наголосив Андрій Хайлов.

Місцеві органи управління освітою відсторонили від роботи бактеріоносіїв для проведення санації та отримання повторних негативних результатів лабораторних досліджень.

Нагадаємо, що шкільних кухарів Полтави з ознаками ГРВІ просять ухилятись від перевірок

Ярослава Фоніна

Еще с рубрики: "Социум"

Последние публикации

Обсуждение

Написать комментарий