Чим зайняти молодь в селі: показуємо на прикладі Скороходівської громади (фото)

24 серпня у селі Скороходове провели змагання для молоді та бій фарбами. Захід організувала волонтерка громадської організації БУР (Будуємо Україну разом), яка приїхала до громади на три місяці, аби запровадити тут культуру молодіжної політики. Як це відбувається — розкажемо у матеріалі.

Фото — «Полтавська хвиля»

Наталія Домінів — довгострокова волонтерка БУР. Скороходівська громада надала дівчині безкоштовне житло на три місяці, аби вона допомогла місцевій молоді самоорганізуватися і впровадити молодіжну раду, яка згодом зможе стати самостійним органом і впливати на життя громади.

Волонтерка приїхала до невеликого села на Полтавщині зі Львова. Дівчина зізнається, що спочатку було трохи лячно, адже подібного досвіду у неї раніше не було. Однак попри перестороги, Наталі вдалося знайти контакт з місцевими.

Наталія Домінів, волонтерка БУР
«Ми приїхали сюди, бо тут є запит зробити молодіжну громаду. Наша задача була знайти активну молодь, показати їм як можна проводити час. Багато хто говорив, що раніше вони так не збиралися і не проводили так гарно час. Мені здається, що їм подобається», — говорить волонтерка.

До Дня Незалежності для підлітків улаштували бій фарбами. Обрали патріотичні кольори: синій та жовтий.

До цього волонтери вже організовували дві «вилазки» на природу з наметами, посиденьки біля вогнища, тимбілдинги тощо. Загалом, на подібні заходи приходить близько 40 людей.

17-річний Валерій розповідає, що молоді у селі багато, однак зайнятися їм поки що немає чим. Хлопець пригадує, що востаннє подібні розваги для них проводили три роки тому.

За словами пані Тетяни, провідної спеціалістки відділу молоді громади, нині для розвитку цього напрямку шукають всі можливості. Наприклад, у приміщенні будинку культури у Скороходовому відремонтували й облаштували молодіжний хаб на 170 м².

Співпраця з БУР стала ще одним кроком у цьому напрямку. Довгострокові волонтери, такі як Наталя, допоможуть організувати молодь у самостійну раду, яка зможе функціонувати й після їхнього від'їзду. Тож цілком можливо, що невдовзі ця громада стане успішним прикладом якісної молодіжної політики.

Захід організовано по проєкту «Довгострокове волонтерство» в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"