Фінтех-підприємець Артем Ляшанов розповів про важливе у фінтеху за 2024 рік

У листопаді компанії та експерти зазвичай починають підбивати перші підсумки року. Завдяки цьому проаналізувати, чим жила індустрія протягом періоду, як основні події її змінили, а також які тренди будуть визначати її розвиток у наступному році. Про це розповів фінтех-підприємець Артем Ляшанов: що визначало реальність фінансових технологій і чому так складно робити будь-який прогноз на розвиток українського fintech у 2025 році.

На його думку, український фінтех не можна розглядати поза контекстом світу, адже це максимально глобалізована ніша. Більше того: з 2022 року українські компанії проводять максимальну експансію на іноземні ринки.

Українські компанії знаходять себе на ринках ЄС, Азії, Великобританії та Канади, США тощо. Артем Ляшанов вважає, що успіх в першу чергу досягається за рахунок високої якості технічного рішення при все ще нижчих (порівняно з Tier-1) зарплатах. Другий напрямок – активне зростання продуктових компаній: із топ-50 українських ІТ-компаній майже половина є продуктовими.

Не дивлячись на 17% падіння ринку за перші 6 місяців 2024 року по світу, Артем Ляшанов вважає, що ніші платіжних стартапів хвилюватися не варто: саме на них зараз сконцентрована основна увага інвесторів. Наприклад, M&A-угоди в Україні зросли на 4,2% порівняно з 2023 роком. За його словами, ринок навчився жити за часів “бурі” і намагається зростати, прогнозуючи майбутнє та орієнтуючись на рішення регулятора.

На 2025 рік, звісно, вплинуть результати виборів у США, однак не більше, ніж вибору у США зазвичай впливали на світову економіку. Будь-які наслідки для української економіки – і фінтеху як його частини –  будуть більш ясними після зміни керівництва у США за нової адміністрації і нових раундів переговорів стосовно макроекономічної допомоги.

Головна тема наступного року, вважає Артем Ляшанов, це інтеграція української фінсистеми до загальноєвропейської та світової. Як мінімум очікується набрання чинності статей Закону “Про платіжні послуги” у серпні 2025 року, які стосуються “відкритого банкінгу”. Крім того, в Україні продовжиться розвиток BNPL-сервісів цифрового кредитування, а також імплементація стандартів ESG (стабільного розвитку).

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"