Як полтавці можуть полегшити зимівлю безпритульних тварин

У Полтаві вже випав перший сніг, а це означає, що безпритульні тварини знову повинні боротися за своє життя під час холодів. Кожен з нас може зробити посильний внесок, щоб допомогти котам та собакам пережити зиму. Ми підготували декілька порад, як зробити життя чотирилапих взимку трохи легшим.

Облаштуйте укриття

Без тепла та за відсутності харчів собака може померти за 15 годин, а кіт – за шість. Саме тому важливо надати безпритульним тваринам місце для перепочинку. Це може бути підʼїзд чи підвал вашого дому, тільки спочатку узгодьте це питання з сусідами, щоб не наразити тварину на небезпеку. Також ви можете облаштувати у дворі саморобну будку, яку всередині варто утеплити ковдрами, а ззовні скотчем чи спеціальними будівельними матеріалами.

Забезпечте доступ до їжі та води

З початком холодів безпритульні тварини майже втрачають доступ до води. Саме тому важливо надати їм можливість вгамувати спрагу. Через мінусову температуру вода швидко замерзає, тому важливо перевіряти ємність щодня. Лайфхак: якщо в теплій воді розчинити ложку цукру, то така суміш буде довше залишатися рідкою.

Їжу також потрібно залишати трохи підігрітою, щоб вона не вкрилася льодом. Годуйте тварин лише призначеними для них кормами та не давайте їм кісток або зіпсованих продуктів.

Не залишайте воду та їжу на узбіччі доріг. Обидва ці питання важливо узгодити з сусідами, якщо ви живете в багатоквартирному домі.

Брати чи не брати?

Для собаки чи кота найбільше щастя – потрапити до люблячої родини. Якщо ви вирішили, що готові до нового члена сімʼї, ви можете завітати до найближчого притулку та обрати улюбленця там.

Проте, якщо ви бажаєте взяти тварину одразу з вулиці потрібно памʼятати, що безпритульні собаки та коти можуть бути переносниками сказу, лишаю та інших небезпечних хвороб, які можуть нашкодити як і вам, так й іншим вашим улюбленцям. Саме тому перш ніж брати тварину до себе, віднесіть її до ветеринара, щоб перевірити здоровʼя.

Якщо ви не можете прихистити у себе тварину на довгий термін, то одним з варіантів може стати перетримка, допоки улюбленець не знайде родину чи місце в притулку.

Що ще можна зробити?

Взимку автомобілістам важливо перед початком руху заглядати під свої авто, бо безпритульні тварини можуть грітися там від тепла двигуна.

Можна звернутися до притулків та дізнатися їхні потреби. Спеціальні корми, ліки, ковдри, миски – усе це завжди стане в пригоді.

Тварини також потребують донатів. Багато місцевих притулків на своїх сторінках в інстаграмі збирають кошти на лікування понівечених та хворих тварин. Ваші 10-20 гривень можуть врятувати ціле життя.

Також існує багато фондів, які допомагають тваринам. Серед них є:


Олександра Штанько для «Полтавської хвилі»

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"