Кішки та собаки є практично у кожному будинку. Пушистики приносять багато позитивних моментів своїм господарям, що складно навіть уявити своє життя без них. Але тварини – це велика відповідальність. Адже вони можуть так само хворіти, як і люди, а також вимагають багато уваги до себе, збалансованого харчування та своєчасного лікування.

А тому важливо насамперед правильно підбирати корми для тварин. Вони бувають різних видів, а також є спеціалізовані варіанти для тих вихованців, які мають особливі потреби до раціону. Можна легко знайти корм, який підійде і вам, і вашій тварині - є різні варіанти і за ціною, і за складом, і навіть за смаком.

Як вибрати корм за віком тварини?

Зазвичай на етикетці вказується, що корм призначений для годування цуциків або кошенят. Зовсім маленькі пухнастики потребують великих доз вітамінів і мікроелементів, які допомагають їм бути активними і добре розвиватися і рости.

Є такі види кормів:

  • для найменших – від двох тижнів до двох місяців;
  • для цуценят та кошенят від двох місяців до року;
  • для дорослих тварин – від року до 5-8 років;
  • для старіючих та літніх тварин – від 8 років.

На кожному етапі життя собаки і коти потребують певних корисних речовин і у певних кількостях. Все це є в збалансованих кормах - виробники подбали про те, щоб ваша тварина отримувала саме те, чого потребує.

Сухий чи вологий?

Кожен із видів корму має свої особливості та переваги:

  • сухий корм простіше зберігати - у нього термін придатності довше після відкриття упаковки. Вологий зберігається довго лише при герметично закритій упаковці;
  • у вологому багато вологи, а при вживанні сухої у тварини повинен бути завжди доступ до води;
  • варто уважно читати упаковки, щоб зрозуміти, наскільки повнораціонним є корм. Іноді трапляється так, що замість вологої консерви можна придбати прості ласощі.

Зазвичай і собаки, і кішки віддають перевагу саме вологому корму, оскільки він для них звичайніший. Але якщо підібрати смачний та корисний сухий корм, тварини будуть і його із задоволенням їсти.

Чи є спеціалізовані корми та які?

Трапляється так, що вихованець не може отримувати звичайний корм з різних причин:

  • коли є проблеми із шлунково-кишковим трактом;
  • алергічні реакції. Так, наприклад, у деяких тварин буває алергія на злаки або навіть курку;
  • коли у тварини є надмірна вага;
  • кастровані коти та собаки також потребують спеціалізованої дієти;
  • запалення суглобів – це ще один привід звернутися до лікаря та вибрати відповідний корм.

Тут важливо обстежити тварину та дотримуватися рекомендацій лікаря.

Класи кормів для тварин

Деякі власники вважають за краще годувати тварин домашньою їжею, але це неправильно. Адже в домашній їжі може бути те, що вихованцям не можна, але навіть якщо готувати для них окремо, доведеться додатково купувати вітаміни та мінерали.

У продажу є корми економ, преміум, супер-преміум класу та холістик. У кожному з них є певна кількість натурального м'яса, додаткових натуральних компонентів та корисних речовин. Також у них різна засвоюваність організмом тварини.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"