Кращі заклади освіти з інклюзивним навчанням отримали по 150 тисяч гривень
4 листопада у Полтавській облдержадміністрації провели Урочисту церемонію нагородження переможців ІІ етапу обласного конкурсу «Кращий заклад освіти з інклюзивним навчанням».
Мета конкурсу підтримати діяльність сучасних закладів освіти з інклюзивним навчанням, виявлення кращих практик інклюзивного навчання, вивчення і узагальнення та поширення їх досвіду у цій роботі.
«Безбар'єрність — це сучасна філософія суспільства без обмежень. У минулому році ми дуже багато говорили про інклюзивність в закладах освіти і не тільки. І на сьогодні ще мало чого зроблено, цій темі треба більше уваги. І цей конкурс — поштовх для інших закладів освіти, а переможці можуть бути прикладом того, як треба розвиватися», — розповів перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Лунін.
Заклади освіти змагалися у трьох номінаціях. За перше місце переможці отримали сертифікат на 150 000 грн, за друге — 100 000 грн, за третє — 50 000 грн.
У номінації «Заклад дошкільної освіти з інклюзивним навчанням» перше місце посів дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Ромашка» Решетилівської міськради. Друге місце у заклада дошкільної освіти «Веснянка» Гадяцької міськради, а третє у заклада дошкільної освіти «Золота рибка» Горішньоплавнівської міськради.
У номінації «Заклад загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням» перше місце отримала загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Горішньоплавнівської міськради.
Юлія Кобзар, заступник директора Горішньоплавнівської школи №6 повідомила:
«Ось уже 7 років ми впроваджуємо інклюзивне навчання. Конкурс від Полтавської ОДА спонукав нас і викликав бажання поділитися досвідом роботи з такими дітьми. Наш колектив за підтримки відділу освіти міської влади зробив усе можливе для того, аби діти з особливими освітніми потребами відчували себе у нашому закладі повноправними учасниками освітнього процесу. На сьогодні, у нас в школі 1040 учнів, з них 9 на інклюзивному навчанні. 111 учнів навчаються у спеціальних класах».
Друге місце у цій номінації — у Полтавської загальноосвітньої школи №20. А третє — у Козельщинського ліцея.
У номінації «Заклад професійної (професійно-технічної) освіти з інклюзивним навчанням» перемогло Полтавське вище міжрегіональне професійне училище. Друге місце отримав Професійний аграрний ліцей м. Кобеляки. А третє місце посіло вище професійне гірнично-будівельне училище.
Нагадаємо, що ми писали про те, які заклади Полтавщини продовжать роботу