Краудфандинг по-полтавськи, або де взяти гроші, якщо маєш класну ідею

Створення мистецької студії для дітей чи дорослих, переклад книги, відкриття музею, облаштування дитячого майданчика кожен полтавець зможе досягти бажаної мети та запустити власну справу за підтримки інших. Все, що для цього потрібно розповісти про свою ідею на краутфандингових платформах країни та міста.

Краудфандинг – це процес, коли безліч людей інвестують у вашу ідею. Ви не покладаєтеся на одну людину (інвестора), який дасть вам всю суму, а потім ви будете виплачувати йому відсотки. Натомість після оприлюднення ідеї на краудфандингових платформах – вам можуть допомогти усі охочі.

«Полтавська хвиля» розповість про платформи, на яких можна зареєструватися та про те, які проєкти містян нині потребують підтримки.

Як працює краудфандинг?

Уявіть, що ви маєте ідею — виготовити диво-крем від синців чи видати власну книгу, або ж, організувати фестиваль вихідного дня чи провести квест у власному місті. Або, обладнати сучасний дитячий майданчик. Будь-що.

Уявили? Подумаймо, що для цього треба?

Перш за все — крута ідея. Це має бути соціально значущий проєкт. Ніхто не буде донатити на відкриття вашого власного закладу харчування. Бо ідея має захоплювати, або приносити користь.

Пропрацюйте проєкт. Ви маєте оформити свою ідею. Це як цукерка. Коли на ній є обгортка — то і вигляд зовсім інший. Варто звернути увагу на технічний бік, прорахувати фінансові витрати — скільки вартуватиме виробництво. А ще — зробіть акцент не на прибутку, а на крутій ідеї.

Ідея є. Розрахунки провели. Тепер треба зареєструватися на потрібній платформі, аби зібрати кошти на реалізацію.

В Україні є різноманітні платформи — соціяльні, освітні, книжкові. Та й до окремого виду можна віднести локальні. Наприклад, краудфандинговою локальною платформою Полтави є ЗМІСТ.


Отож. Одна з найбільших платформ країни — Спільнокошт.

Спільнокошт – це вклад кожного в розвиток сильного і відкритого суспільства, де можна зібрати гроші на омріяний проєкт. Знайди стартовий капітал для соціального бізнесу, гроші на розробку винаходу, знімання фільму та інше.

Це перша платформа в Україні, яка об’єднала людей, що готові подавати та підтримувати різноманітні ініціативи.

Полтавці теж реєструвалися на платформі.

Так, остання заявка, яку подали містяни — Школа естетичного виховання дітей вимушених переселенців. 183 доброчинці задонатили 128 941 грн замість 100 000 вказаних у заявці.

Кошти школі були потрібні аби забезпечити комфортні, ефективні та, головне, безпечні умови культурного розвитку дітей в умовах воєнного стану.

Нині центр працює і діти в Полтаві можуть безплатно відвідувати заняття. А все — завдяки підтримці українців.

Подавав проєкт на краудфандингову платформу і Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди. Його представники реєструвалися на StartEra.

StartEra – інноваційна краудфандингова платформа для розміщення і просування творчих, соціальних і технологічних проєктів, а також громадських ініціатив за фінансової підтримки з боку тих, хто вболіває за розвиток і реалізацію інноваційних проєктів.

Благодійний проект «Сковородинівський край» мав на меті зібрати 200 000 грн, які б витратили на закупівлю матеріалів (очерет,  дріт стальний оцинкований), роботи майстрів по  оновленню та перекриття даху трьох історичних архітектурних пам’яток (клуні, хати, комори) загальною площею 330  квадратних метрів.

Однак на реалізацію вдалося зібрати лише 150 грн.

Усім хто подає заявки варто пам'ятати — хороша медійна кампанія та пошук однодумців — це те, без чого збір не буде успішним.

І, нарешті, локальна платформа. ЗМІСТ.

Напрямок «ЗБІР КОШТІВ» інтернет-ресурсу ЗМІСТ (zmist.pl.ua) є невіднятною частиною всього ресурсу та має на меті розвиток територій та громад міста Полтава шляхом реалізації соціально-економічних проєктів та допомоги у зборі коштів на реалізацію проектів, ідей та ініціатив.

Усього у 2022 році полтавці зареєстрували на платформі вісім проєктів, п'ять з яких нині реалізовані.

Ми живемо в час можливостей, які невпинно збільшуються довкола нас.  Годі й було уявити, що сотні людей з різних міст та навіть країн будуть підтримувати бізнес чи ідею абсолютно незнайомої людини, чи команди. Однак, саме так нині відбувається.

Круті кейси наших із вами однокраїнців.

  • Перша Професія – соціальний проєкт, який допомагає вихованцям інтернатів отримати навички першої професії, щоб реалізувати себе та мати роботу у майбутньому. Українці підтримали проєкт і перерахували на його реалізацію 106 505 грн із 100 000 потрібних.
  • Бери й роби створили Центр підтримки та розвитку соціального підприємництва, яке навчає і працевлаштовує людей з інвалідністю.
  • Коштом донатів від українців вдалося провести книжковий фестиваль «Маестро» у Черкасах.
  • А ще вдалося опублікувати книгу про історії людей, яким поставили діагноз – онкологічне захворювання.
  • Саме завдяки підтримці українців ми побачили воєнну драму «Черкаси».

Отож, якщо ви маєте цікаву ідею та хочете втілити її у життя – не вагайтеся, у вас вийде. Просто наберіться терпіння та залучіться підтримкою.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"