Міністерство ̶р̶о̶з̶в̶и̶т̶к̶у̶ економіки, т̶о̶р̶г̶і̶в̶л̶і̶ ̶т̶а̶ ̶с̶і̶л̶ь̶с̶ь̶к̶о̶г̶о̶ ̶г̶о̶с̶п̶о̶д̶а̶р̶с̶т̶в̶а̶
Відтепер Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства називатиметься простіше. Кабмін перейменував його на Міністерство економіки. Документ опублікували на «Урядовому порталі».
«...Міністерству економіки у місячний термін подати в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення до актів законодавства змін, що випливають із цієї постанови...» — йдеться у документі.
Тим часом в Україні урізали середні зарплати. Так, з початку року до травня середня зарплата знизилася з 13,2 до 12,9 тисячі гривень. Водночас бажана зарплата, яку співвітчизники вказують у своїх резюме, зросла з 13,7 до 13,8 тисячі гривень.
Отож, розрив між бажаним і реальним заробітком збільшився у середньому з майже 500 до 900 гривень. Це випливає з даних статистики одного з кадрових порталів. Найвища середня зарплата в Києві — це 16 тисяч гривень.
У більшості міст України нижча: 10 тисяч — у Кропивницькому, Сумах та Херсоні, 10,5 тисячі — у Черкасах та Чернігові, 11 тисяч — у Житомирі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Луцьку, Миколаєві, Полтаві, Ужгороді, Хмельницькому, 11,3 тисячі — у Рівному, Львові, Харкові, 11,5 тисячі — у Вінниці, Тернополі, 12 тисяч — у Чернівцях, 13,5 тисячі — у Дніпрі, 14 тисяч гривень — у Запоріжжі та Одесі.
Згідно з даними статистики, в Україні за останні три роки зарплати зростали в середньому на 17 відсотків за рік. При цьому інфляція в минулому році становила майже 5 відсотків. Незважаючи на номінальне зростання зарплат, кількість бідних українців збільшується. Серед причин — високий рівень безробіття, низькі оклади в бюджетній сфері.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.