Монастирі та кургани — науковці створили інтерактивну мапу пам'яток Полтавщини
«Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини» – проєкт, створений Центром охорони та досліджень пам’яток археології.
На інтерактивній мапі користувачі зможуть «подорожувати» туристичними маршрутами та знайомитися з історико-культурним надбанням регіону.
«Ідея нашого проєкту – унікальна онлайн-платформа з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавської області, впроваджена на основі сайту Центру», – кажуть творці.
Додаткові продукти в рамках цього проєкту:
1) 200 пам’яток та об’єктів культурної спадщини області,
2) 30 сферичних панорам, 10 3D-візуалізацій, 2 3D-моделі реконструкції поховань;
3) 5 авторських туристичних маршрутів пам`ятками археології та історії, розроблених Центром.
Проєктом передбачається:
- створення бази даних для охорони, дослідження та збереження пам’яток області.
- популяризація археологічної спадщини серед населення;
- розвиток потенціалу регіональної історико-культурної спадщини через актуалізацію її значущості для місцевих громад;
- створення можливостей для культурного туризму й активного подорожування регіоном.
В чому його унікальність для широкої аудиторії?
Зважаючи на те, що подібні об'єкти здебільшого розміщені за межами великих сіл та містечок, часом — у мальовничих лісах чи лісостепах Полтавщини, ці стародавні місця (фортеці, майдани, місця битв) ще досі зберегли свою автентичність та являють собою потужний потенційний ресурс для збільшення кількості подорожей, розвитку громад в культурній сфері.
До прикладу, на території багатьох городищ Полтавської області є ще збережені залишки їх міської фортифікації у вигляді решток стін та ровів, містків, ескарпів, башт, жител, ремісничих майстерень, господарських споруд, колодязів, великої кількості предметів побуту, знарядь праці, господарських інструментів та зброї, прикрас, деталей одягу та багато інших цікавих знахідок.
«Відвідувачі зможуть досліджувати видатні місця та відкривати для себе цей унікальний світ пам'яток історико-культурного спадку, не відходячи від комп'ютера (а надалі ― й від телефону, коли, в майбутньому, буде розроблений окремий додаток)», — йдеться у повідомленні.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.