На кожен ваш постріл буде «отвєтка» — у Полтаві показали виставу про українського воїна-співака

Полтава стала третім містом, у якому презентували п'єсу драматургині Неди Неждани «Отвєтка@ua». Твір присвячений українському оперному співаку Василю Сліпаку, який пішов захищати Україну та загинув від кулі снайпера. Саме він став прототипом п'єси. «Полтавська хвиля» відвідала прем'єру та розповість про сюжет, емоції та недоліки.

  • Моновистава — «Отвєтка@ua»
  • Режисер — заслужений артист України Богдан Чернявський
  • Акторка — артистка театру та кіно Ольга Чернявська

30 червня полтавцям показали моновиставу «Отвєтка@ua». Для прем'єри обрали доволі незвичайне місце — ТРЦ «Київ». На третьому поверсі, у невеличкому приміщенні торговельного центру розмістили сцену та кілька простих декорацій: стіл, кільцева лампа з телефоном, а на шторі повісили синьо-жовтий прапор з дитячими малюнками «Stop War».

Декорації вистави

Перш ніж почати, для глядачів оголошують попередження, що у разі повітряної тривоги виставу призупинять, а всі мають пройти до укриття. Після оголошення глядачі вшановують хвилиною мовчання військового Василя Сліпака, який загинув на Донбасі.

Глядачі вшановують пам'ять загиблого Василя Сліпака

Світло затухає. Жовтий промінь вириває з темряви на сцені головну героїню — актрису театру ім. Гоголя Ольгу Чернявську. П'єса починається з класичної музики. Її перериває голос акторки, яку подружка запрошує на весілля в росію.

«Як же я можу приїхати, коли йде війна? Ти говориш: "Это же у вас война. У нас все тихо, мирно, спокойно". Ти справді не розумієш? Це не у нас війна. Це між нами війна».
Ольга Чернявська

Протягом усієї вистави акторка грає доволі емоційно. Її емоції різко змінюються від спокою до гніву. Завдяки цьому увага постійно прикута до сюжету. Хоча для повного поринення в історію не вистачало декорацій. Тому доводиться домальовувати картинку в уяві.

Під час перегляду вистави ми не побачимо чоловіка головної героїні. Його характеристику можна зрозуміти лише зі слів акторки. Так, дізнаємося, що прототипом персонажа є Василь Сліпак — оперний співак, який протягом 20 років жив у Парижі, але у 2015 році повернувся до України та пішов на фронт. У 2016 році він загинув від кулі снайпера на Донбасі. Така ж історія спіткає персонажа п'єси.

«З одного боку закладена документальна історія. З іншого боку — вигадана», — розповідає драматургиня Неда Неждана.

Героїня знову повертається до роздумів про поїздку. Вона пропонує подружці приїхати в Україну на екскурсію.

«Почнемо з центру міста. Подивіться ліворуч. Це серце столиці: Майдан Незалежності. А тепер все частіше його називають просто "Майдан" і пишуть з великої літери. Раніше тут проводили свята, рок-концерти, новорічні ялинки, а тепер це неможливо. Тут пролито стільки крові, сліз. Бачиш той готель? Там засіли снайпери і вбивали людей», — каже акторка під супровід класичної музики.

У залі панує повна тиша. Починається кульмінація. Найцікавіший етап вистави. Чоловік героїні повертається з фронту, а вона дізнається про вагітність. Проте не наважується сказати про це чоловіку.

«Повернувся. Почорнілий, з сивиною, з запалими очима. Злий», — акторка описує зовнішність чоловіка, який повернувся з війни.

Він знову повертається на фронт, де помирає від кулі снайпера. Героїня думає про самогубство та навіть не приходить на прощання з майбутнім батьком її дитини. У залі лунає напружена музика. Одразу відчувається співпереживання до головної героїні. Глядачі не стримують сліз.

Лунає телефонний дзвінок. Починається доволі очікуваний фінал. Снайпером виявився чоловік подружки.

«Він був снайпер. Ти не знала? На кожен ваш постріл — буде отвєтка».

Різких поворотів від сюжету п'єси очікувати не варто. Утім виставу складно назвати нудною. Попри те, що на сцені увесь час лише один персонаж, емоційна гра акторки витягує п'єсу і увага глядача прикута до неї постійно. Напружену атмосферу доповнює музика й гра жовтого та червоного світла. Саме світло підкреслює найбільш напружені моменти вистави.

Ще один показ відбудеться там само, в ТРЦ «Київ» 7 липня. Аби дізнатись про деталі — слідкуйте за нашими анонсами. Вхід — умовно вільний. Тврці проєкту просять залишити на вході довільну суму, або купюру будь-якого номіналу. Всі зібрані гроші потім передадуть на потреби Збройних Сил України.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"