Випускники і Гендерний центр Полтавської політехніки разом з партнерами створили проєкт «Амбасадори безпеки». Проєкт передбачав створення молодіжного ком'юніті, яке проходили серію тренінгів для підвищення рівня обізнаності з питань безпеки, прав людини та ролі молоді у поліпшенні безпекової ситуації в громадах. Учасниками проєкту стала активна молодь, яка прагне зробити свої громади безпечнішими та стійкішими.
Згідно з соціологічним дослідженням, проведеним Гендерним центром Полтавської політехніки, мешканці сіл мають недостатню обізнаність у сфері громадської безпеки, прав людини та гендерної рівності. Водночас, сільська молодь є активною та прагне до змін.
ГО «Спілка випускників ПОЛТНТУ» у співпраці з Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Гендерним центром Полтавської політехніки, Управлінням патрульної поліції в Полтавській області, Представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області, ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів» та ГО «Центр допомоги врятованим» реалізовуєпроєкт «Амбасадори безпеки».
Представники учнівської і студентської молоді з двох пілотних громад Полтавської області – Полтавської і Миргородської отримували знання та навички для реалізації безпекових заходів у своїх територіальних громадах (ОТГ).
Проєкт має особливий акцент на сприянні активній взаємодії між молоддю, поліцією та громадськістю і залученні молоді з сільської місцевості.
«Основна мета проєкту складається з кількох цілей: підвищити рівень обізнаності молоді з питань безпеки, навчити молодь створювати безпекові проєкти, адвокатувати забезпечення прав і свобод людини, запобігати дискримінації та насильству, взаємодіяти з органами місцевого самоврядування у реалізації локальних безпекових ініціатив. Ми впевнені, що навчання молодого покоління є ключем до створення безпечніших і більш згуртованих громад», – зазначає очільниця Гендерного центру Полтавської політехніки, керівниця проєкту Олена Дубинка. – «Наш проєкт спрямований на зміцнення довіри між місцевими жителями, органами влади та правоохоронними органами, а також на розвиток потенціалу молоді як рушійної сили змін».
Перший тренінг відбувся в Миргороді на базі Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Молодь Миргородської громади вчилась долати гендерні стереотипи. Потім у серпні молодь підвищувала обізнаність щодо правил безпеки в громадських місцях та надзвичайних ситуаціях.
Під час тренінгів учасники обговорювали ключові питання громадської безпеки, медіаграмотності та інформаційної безпеки, взаємодії з поліцією, а також роль кожного у створенні безпечного середовища.
У Полтаві під час одного з тренінгів амбасадори безпеки поглиблювали знання про права громадян.
Спікерами тренінгу виступили Владислав Носенко, Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області, Лариса Кармазін-Денисенко, головний спеціаліст Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Учасники отримали корисну інформацію про структуру та повноваження інституції Уповноваженого з прав людини, базові права громадян та практичні поради щодо запобігання порушенням цих прав у повсякденному житті. Особливо активними були дискусії під час практичної частини, де молодь разом із тренерами аналізувала реальні кейси та отримувала рекомендації щодо захисту своїх прав.
Нові знання учасники проєкту застосовують з початку цього навчального року – у політехніці амбасадори безпеки зустрічались з першокурсниками, розповіли студентам про основні правила громадської безпеки, надали практичні поради щодо поведінки під час надзвичайних ситуацій, та роздали флаєри з ключовими повідомленнями, які допоможуть краще орієнтуватися в кризових умовах.
Ініціативу «Амбасадори безпеки» впроваджує Громадська організація «Спілка випускників ПОЛТНТУ» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту«EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.