Пʼять років тюрми та 400 тисяч на ЗСУ — деталі вироку блогеру Денису Корнєєву

2 червня Октябрський райсуд Полтави виніс вирок блогеру Денису Корнєєву. Полтавець отримав п'ять років в'язниці, але суд позбавив від відбування покарання та призначив іспитовий строк на рік. Протягом цього часу засуджений не має вчиняти ані адміністративних, ані кримінальних правопорушень.

Такий вирок Корнєєв отримав через укладену угоду з прокурором, яку підписали 18 квітня. На суді обвинувачений відповів, що угоду підписував власноруч та добровільно.

Денису Корнєєву інкримінували такі правопорушення:

  • ч. 2, ч. 3 ст. 109 ККУ (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

До кримінального провадження слідчі приєднали три докази вищезазначених правопорушень. Перший епізод стався 19 серпня на території пляжу «Зелений острів», коли Дениса Корнєєва зупинив військовий патруль через порушення комендантської години. За формулюванням судді, Корнєєв публічно закликав військових до фізичної ліквідації народних депутатів та повалення конституційного ладу.

Відео — «Фонтанзамільйон Полтава»

Водночас сам засуджений пояснив, що того вечора проводжав дівчину додому після роботи:

«Я кожної ночі проводжав дівчину додому, бо вона працювала і пізно закінчувала свою роботу. Коли я її забирав з роботи, нас зупинив патруль. Запитання стосувалися саме комендантської години. Ми трішки посварилися, було емоційне спілкування. Про депутатів це були лише висловлювання. Це я лише "ляпнув". Ніяких таких планів не було».
Засуджений Денис Корнєєв

Іншим доказом стала публікації стала публікація в Instagram. Її авторкою, за словами Корнєєва, є Гала Катренко. Сам підозрюваний не брав участь у зйомці відео, а лише поширив у Stories.

«Це публікації Катренко Гали. Я її не знаю. Ми не знайомі. Вона відмітила мене в публікації. Мене на тому відео немає. У зйомці участі не брав. Це було у "Сторіс". Відео зникло через 24 години. Я нікого не закликав», — сказав Корнєєв на судовому засіданні.

Через третю публікацію Корнєєву інкримінували ч. 1 ст. 110 ККУ. Цей пост з'явилася у Корнєєва 31 серпня. На засіданні суддя зачитав уривок:

«Послушайте до конца и задумайтесь. В случае, если российское правительство вернётся к вопросу, что российским евреям нужно все таки нужно передать Крым, то тогда очень логично, что Крым станет 6 областью нового иерусалима. Цифра 6 говорит про обретение вечного дома».

Засуджений також заперечив своє авторство щодо публікації та пояснив, що цей пост опублікував дехто інший, адже його сторінка є відкритою для підписників.

«У мене відкрита сторінка. Мій підписник виставив це відео на моїй сторінці. Він опублікував своє відео на моїй сторінці. Це чуже відео», — каже засуджений.

Крім того, умовний термін передбачає, що протягом 15 днів Корнєєв перерахує 400 тис. грн на ЗСУ.

Я зможу сплатити. Як кажуть: зі світу по нитці. Батьки, родичі, — каже Корнєєв.

Ви ж не сядете під церкву із завтрішнього дня?, — запитує суддя.

Я займаюсь благодійністю і понад 10 років займаюсь волонтерською діяльністю. Тому розумію, що підтримати військових це нормально.

Це немала сума. Це 400 тис. грн. Ви розумієте цю суму?

Я можу. Це велика сума. Я розумію.

Суддя Віталій Микитенко

Після судового засідання Корнєєв не зміг прокоментувати, чому погодився піти на угоду з прокурором, посилаючись на погане самопочуття після заслуханого вироку.

«Гарне питання, але я поки не можу на нього відповісти. Я зараз трохи у тому стані, коли хочеться лише вийти та подихати свіжим повітрям».

Також Корнєєв не пояснив, чи вважає докази обґрунтованими. За його словами, відтепер радить іншим людям обмежити доступ до власних сторінок у соцмережах.

«Я не можу коментувати, чи були вони обґрунтовані. Зрозумів, що треба закрити сторінку, навіть, коли тебе вітають з днем народження. Тепер розумію, що за це можна отримати термін, коли хтось шось напише на сторінці. Якщо хтось опублікує щось на вашій сторінці, то за це можна сісти. Тому, зачиняйте сторінки».

Корнєєв сказав, що поки не знає, чи надалі вестиме власний блог. Говорить, що буде узгоджуватиме публікації зі слідчими.

«Я не впевнений, чи тепер взагалі можна щось публікувати, чи про щось говорити. Я буду говорити зі слідчим і запитувати, що можна робити, а що ні. Я не розумію, чи можна мені дивитися чужі відео, чи можна людям поширювати мої відео. Я вперше в таких обставинах. Поки я нічого не робитиму. Хочу лише подихати свіжим повітрям».

Згідно з судовим вироком, Корнєєву мають повернути Iphone 13 Pro та ноутбук. Телефон Xiaomi вилучать. За словами обвинуваченого, на ньому залишилися понад 400 віршів, які тепер знищать.

«На одному з телефонів я п'ять років писав вірші. Там залишився мій збірник, який я писав довгий час. Понад 400 поетичних надбань. Якщо їх знищать...а я ще хотів випустити збірник. У мене ж сторінка "Псевдо стихи". Я пишу вірші, я поет».

Нагадаємо, що 10 лютого Служба безпеки України повідомила про підозру Денису Корнєєву. 19 лютого його взяли під варту.

Під час пандемії у грудні 2021 року Корнєєв намагався зупинити роботу Центру вакцинації.

у грудні 2021 року він показово намагався зупинити роботу Центру вакцинації в колишньому Полтавському будинку культури. Пізніше блогер влаштував акцію протесту у ТРЦ «Екватор» проти маскового режиму та ковід-сертифікату.

Фото — ЗМІСТ

У 2014 році Корнєєва у футболці «Save Donbass People From Ukrainian Army» затримали біля ТРЦ «Екватор».

Фото — poltava.to

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"