Російський журналіст, який виступав проти анексії Криму, отримає Нобелівську премію миру

Цього року Нобелівську премію миру отримають філіппіно-американська журналістка Марія Ресса та головний редактор «Новой газеты» Дмитро Муратов.

Про це йдеться на сайті Нобелівської премії.

ТНорвезький Нобелівський комітет вручить премію за «зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру».

Лауреат премії Дмитро Муратов працює головним редактором «Новой газеты» з 2019 року. До того він обіймав цю посаду з 1995 по 2017 рік. У 2014 році підписав звернення проти політики російської влади у Криму, а у 2020-му — лист на підтримку протестів у Білоусі.

Марія Ресса — співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. До того з 1987 по 2010 працювала журналісткою-рослідувачкою у Південно-Східній Азії каналу CNN, а також кілька років співпрацювала з The Wall Street Journal.

Вона відома своїми розслідуваннями щодо президента Філіппін Родріго Дутерте. У 2018 році її за це ув'язнили, але потім випустили. Щодо неї досі ведуть розслідування за статтею про наклеп.

Нагадаємо. що 4 жовтня розпочався Нобелівський тиждень. У цьому році лауреатами премії з медицини і фізіології стали Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Вчені відкрили рецептори, що відповідають за температуру і дотик.

5 жовтня повідомили імена лауреатів з фізики — Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок в наше розуміння комплексних фізичних систем». А 6 жовтня — з хімії: лауреатами стали Беньямін Ліст та Девід Макміллан «за розвиток асиметричного органокаталізу».

Лауреата Нобелівської премії з літератури оголосили 7 жовтня. Її отримає танзанійський письменник Абдулразак Ґурна «за його безкомпромісне і співчутливе осмислення наслідків колоніалізму і долі біженців у прірві між культурами і континентами».

11 жовтня оголосять володаря премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Держбанком Швеції.

Ще з рубрики: "Соціум"