«Сфоткай мене»: де у Полтаві можна зробити інстаграмні світлини

Біла Альтанка, Корпусний парк, Меморіальний комплекс солдатської слави ( в народі «Вічний вогонь»), Пам'ятник Галушці — мабуть, у кожного полтавця є фото у цих локаціях.

Сьогодні «Полтавська Хвиля» розповість про ті місця у Полтаві, де можна зробити фотографії і не заплатити за це півзарплатні.

1. «Інстаграмні двері»

У 2017 році після пожежі в будинку Бахмутського, місцеві захисники історичних пам'яток забили на сполох. Близько двох років про маєток постійно говорили в ЗМІ, знімали сюжети і робили прогнози на майбутнє.

Завдяки резонансу, про цей будинок дізналися (або пригадали про нього) і місцеві блогери. Так, у 2019 році багато дівчат та хлопців публікували фото на фоні фасаду будинку, зокрема, біля його вхідних дверей.

Наразі суспільна увага до маєтку притихла, проте місце лишається привабливим для поціновувачів фотографувати та фотографуватися.

Будинок Бахмутського виконаний у мавританському стилі. За словами архітектора Артура Арояна, цінність маєтку в тому, що в Полтаві більше немає будівель, зведених в такій стилістиці.

Будівлю спорудив у 1909 році підрядник Наум Бахмутський для своєї коханої на зекономлені гроші від будівництва Селянського російського банку (тепер – приміщення Головного управління Служби безпеки України в Полтавській області на вул. Соборності).

Після еміграції Наума Бахмутського до Франції, будівлю змінили для комунальних квартир, а згодом продали Іллі Пшеченко та Олександру Власенко. У нових власників будівлі виникли «проблеми» з документацією. Відтоді споруда стоїть порожня і поступово руйнується.

2. Внутрішній дворик краєзнавчого музею імені Василя Кричевського

Про внутрішній дворик полтавського краєзнавчого музею знають небагато полтавців. Ще менша кількість там була. А дарма.

У дворику:

  • дуже зелено. Більше того, там ростуть сакури, багато хвойних дерев, дубів, а у 2021 році висадили ще і кілька магнолій;
  • є експозиція під відритим небом. Наприклад, кам’яні баби – представники давнього монументального сакрального мистецтва епохи енеоліту. Тут зберігається пам’ятний знак на честь святкування 50-річного ювілею Петровського кадетського корпусу та архаїчна плита – стела, що перекривала енеолітичне поховання поховання дитини кін. V– сер. IV тис.до н. е.
  • дворик має освітлення і лавки, а сам музей надає оренду території під зйомку чи проведення різнопланових заходів.

У дворику часто влаштовують світські заходи, майстер-класи для дорослих та дітей, фотодні та дитячі розваги. Окрім цього, час від часу там виступають місцеві театри.

Потрапити у внутрішій дворик можна, придбавши квиток.

«У нас влаштовують фотосесії на комерційній основі. Для цього організатори заходу мають скласти із музеєм договір щодо оренди дворику та оплатити її. Наразі це вартує 2 тисячі гривень. Якщо ж люди хочуть самі пофотографуватися, то оплачують лише вхід (35 гривень) і вносять 15 гривень за фото. Проте таке буває рідко. Значно частіше платять за екскурсію (50 грн) і за фото (15 грн)», — розповідає заступниця директора з розвитку полтавського краєзнавчого музею Катерина Бабіч.

3. А це – пам'ятник свині

На території Полтавської державної аграрної академії розташований відомий всій Україні «герой» гумористичного щотижневого сатиричного дайджесту новин «#@)₴?$0». Мова йде про пам'ятник свині.

Насправді скульптура називається «Одвічній годувальниці українського народу». Її встановили ще у 2003 році. У скульптурній композиції: свиня у натуральну величину та двоє маленьких пастушків – хлопчик і дівчинка у національному вбранні.

Спершу у планах скульпторів було розмістити свиню на руках двох ангелів, які б її несли. Але проєкт не погодили священнослужителі. Тому тепер замість ангелів — діти, які поганяють величезну свиню прутиком.

Фотографуватися біля «Одвічної годувальниці...» почали якраз після випуску «#@)₴?$0». Тоді в соцмережі Інстаграм навіть влаштували флешмоб: полтавці та гості міста відмічали Телебачення Торронто (назва каналу, де виходить «#@)₴?$0») на фотографіях із скульптурою. Також в редакцію каналу надсилали фото зі свинями з інших районів та областей.

Фото: Ярослава Фоніна

4. Старий корпус Полтавського національного педагогічного університету

Колишня 2-а чоловіча гімназія, яку в 1923 році передали у власність педагогічного університету, приваблює не лише студентів. Тут часто фотографуються перехожі, окрім цього, це популярна локація для фото у наречених.

5. ЦНАП

У 2020 році в центрі міста, біля будинку Полтавської облдержадміністрації, почали зводити новий ЦНАП. Дизайн для будівлі обрали незвичний: навколо «скляної коробки» Центру ще і добудували металеві конструкції. Такі рішення «зачепило» і не залишили байдужими полтавців. Саме тому у дизайну з'явилися як прихильники, так і ненависники.

Сьогодні локація популярна серед фотографів та моделей. Тут влаштовують фешн-зйомки. А ще за місце зовсім не треба платити.

6. Ботанічний сад

Полтавській ботанічний сад – це справжній зелений острів в центрі міста. Він належить Полтавському національному педагогічному університету імені В. Г. Короленка, відкритий у 1989 році. Розташований на вулиці Федора Моргуна, 16 і займає площу більше 5 гектарів.

На жаль, потрапити у ботанічний сад – складне завдання. Перше, що заважає, це час роботи (з 8:00 до 15:00 і лише в будні). Друге – відсутність дороговказів. Аби знайти ботанічний сад, треба витратити багато часу. Оскільки жодних табличок не встановлено.

Вхід в оранжерею вартує 20 гривень. За професійну зйомку доведеться доплатити ще, близько 300 гривень.

Ботанічний сад популярний серед фотографів, оскільки взимку це чи не єдине в Полтаві місце, де можна зробити світлини серед зелені.

Сезонні локації

Окрім вищеназваних місць для фото, доступних протягом року, щосезону у Полтаві з'являються тимчасові локації. Так, наприклад, між Полтавою, Щербанями та Розсошенцями (орієнтир: напроти заводу медичного скла) є поле із кукурудзою та соняхами, де часто фотографуються.

Взимку популярною локацією стає історичний центр Полтави, прикрашений гірляндами, та майдан із ялинкою.

Навесні популярністю користуються яблуневі сади (с.Розсошенці) та висаджені в центрі міста сакури.

А восени для фото можна обрати будь-який парк і піти фотографуватися з парасолькою.

Ще з рубрики: "Тексти"