Штам Дельта може «вдарити» по дітям

В Україні дітей не вакцинують проти коронавірусу. Через це, як бояться лікарі, малеча може стати мішенню для штаму Дельта. Крім того, зниження захворюваності є тимчасовим явищем.

Як повідомив лікар-інфекціоніст Сергій Федоренко для 24ТВ, загальна кількість хворих в Україні дещо зменшилась, показники летальності також знизились. Але, за його словами, це – затишшя перед можливою бурею.

Головною причиною бурі може стати штам Дельта, який агресивніший та заразніший у порівнянні з іншими штамами.

За словами лікаря, на COVID-19 (особливо штам Дельта) почали хворіти діти. Погіршує ситуацію той факт, що в Україні дітей не вакцинують, тож вони можуть спричинити спалахи в організованих колективах.

Думка щодо небезпечності Дельти для дітей не нова. Її озвучувала ще в червні головна лікарка-інфікціоністка України Ольга Голубовська.

За словами Голубовської, ще одна із особливостей Дельти - це те, що частіше хворіють діти. І Україні потрібно подумати про дитячі стаціонари. Частіше хворіють діти, багато випадків 12-20 років, більше, ніж у минулих штамів.

Що відомо COVID-вакцинацію дітей

  • ВООЗ дозволила щепити дітей проти коронавірусу та видала відповідні рекомендації.
  • Для діте у віці 12-17 років схвалили вакцину від Pfizer-BioNTech.
  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 23 липня рекомендувало дозволити вакцину Moderna від COVID-19 для дітей у віці від 12 до 17 років.
  • Вакцинація підлітків уже кілька місяців активно триває в Німеччині, Ізраїлі, Австрії, Румунії та Італії. В Угорщині вакцинація дозволена з 16 років.
  • 3 серпня Об'єднані Арабські Емірати повідомили, що вакцинуватимуть дітей у віці 13-17 років препаратом Sinopharm.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"