Сільський будинок культури та частина адмінбудівлі: яку нерухомість на Полтавщині можна приватизувати через «Прозорро.Продажі»

Приватизація державного або комунального майна — це можливість стати власником унікальних об’єктів за ринковими цінами. А ще — збільшити надходження до бюджетів громади чи держави, адже саме туди спрямовуються кошти від продажу нерухомості. Відповідно до українського законодавства, мала приватизація проходить виключно через державні е-аукціони «Прозорро.Продажі». У системі є сотні об’єктів, новими власниками яких можете стати ви.

Якщо ви в пошуку приміщення для власної справи у Полтавській області, то можете скористатися державною електронною торговою системою «Прозорро.Продажі» та переглянути доступні оголошення щодо приватизації об’єктів нерухомості в регіоні. За допомогою системи фільтрів зручно формувати власні запити пошуку.

Для яких об’єктів нерухомості на Полтавщині шукають нових власників?

У Миргородському районі, в селі Середняки, можна приватизувати під свої потреби сільський будинок культури. Село є центром старостинського округу Петрівсько-Роменської громади.

Йдеться про громадську будівлю з господарськими спорудами, що має загальну площу 460 квадратних метрів. Об’єкт приватизації розташований на вулиці Шляхова, 30. Цегляна одноповерхова будівля, зведена у 1980 році, тривалий час простоювала, але основні конструкції міцні. Технічний стан потребує ремонту. Об’єкт під’єднаний до електромережі, має автономне опалення. Стартує вартість лота зі 190,4 тисячі гривень. Заявки на участь в електронних торгах в системі «Прозорро.Продажі» прийматимуть до 15 січня, того ж дня відбудеться онлайн-аукціон.

А в місті Решетилівка Полтавського району під приватизацію виставили частину нежитлової будівлі на вулиці Старокиївська, 6. Місто є в переліку найвідоміших сучасних центрів народних ремесел України. Решетилівка – центр великої територіальної громади, до якої входять 85 населених пунктів, а через місто пролягають автошляхи міжнародного та національного значення.

Об’єкт приватизації складається з п’яти кабінетів, коридора та тамбура. Загальна площа — майже 80 квадратних метрів. Будівля цегляна, а фундамент — бетонний. Наявні електро- та водопостачання, каналізація і централізоване опалення. Технічний стан — задовільний. Онлайн-аукціон відбудеться 19 січня, цінові пропозиції прийматимуть до 18 січня. Стартова вартість об'єкта — 500 тисяч гривень.

Як стати учасником онлайн-аукціонів у системі «Прозорро.Продажі»?

Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності, потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі», та підготувати необхідний пакет документів. Далі варто подати заявку на участь і запропонувати свою ціну. Також учасники аукціону повинні оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески. Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах.

Брати участь у торгах через державну електронну торгову систему «Прозорро.Продажі» можуть як фізичні, так і юридичні особи з будь-якого регіону України.

За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ, на сторінці ФДМУ у Facebook та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.


*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"