Танки з цукру та ракета «Блєдіна»: у Полтаві триває інтерактивна виставка

В артцентрі JUMP триває виставка «Знешкодження» з інтерактивними інсталяціями.

30 вересня в центрі сучасного мистецтва JUMP розпочалася виставка «Знешкодження». Авторами проєкту є художники Вартан Маркарян, Володимир Колбаса та Вадим Махітка.

«Вони сказали, що в них є ідея поїздити по територіях, куди заходили війська окупантів і задокументувати те, що там відбулося. Потім це художньо обробити, відрефлексувати і зробити з цього виставку», — розповідає куратор центру JUMP Антон Усанов.

На виставці представлено кілька інтерактивних інсталяцій: надувна ракета Х-22 «Блєдіна», танки з цукру, 3D моделі військової техніки, протитанкова міна, яка перетворюється на хліб.

«Ракета має назву "Блєдіна". Суть інсталяції в тому, що це один із видів ракет, які запускають по Україні. Це розробка ще радянських часів і ці ракети перебували на озброєнні навіть в України. Я пам'ятаю, що ракети передали назад росії, але сьогодні ми їх отримуємо назад».

Інтерактивна ракета реагує на голос. Під дією звуку вона здувається. Як розповідає куратор, нібито в неї пропадає сила:

«Це можна дуже по різному інтерпретувати. Мабуть, це більше про те, що зусилля і голос кожного здатні вплинути на хід великих історичних подій».

Наступна інтерактивна інсталяція — російська міна на українському чорноземі. Якщо ж провести рукою під проектором, то міна перетворюється на хліб.

«Міна, яка лежить на чорноземі, розповідає про те, як цьогоріч в Україні здобувався хліб, який ми продавали і експортували та який у нас вкрали окупанти. Також про умови, в яких відбувалися жнива».

В іншій частині залу представлені російські танки, виготовлені з цукру. З часом, техніка під дією світла тане. Тому, за задумом авторів, танки мають зникнути до кінця виставки.

«Ми зараз стикаємося з нашим горезвісним сусідом, який вміє працювати з ідеологією та роздуває потужності до надзвичайних масштабів в інформаційному просторі. У житті бачимо, що не так страшний ворог, як його малюють. Хоча всі ці перемоги даються важкою роботою і багатьма пролитими краплями крові. Інсталяція показує, що тут може бути з нашими ворогами».

Поряд із цукровою технікою є екран з 3D моделями знищеної техніки, яку художники відзняли під час своєї експедиції.

Виставка «Знешкодження» триватиме до 13 листопада. Вхід вільний.

Нагадаємо, що у Полтаві гратимуть концерт на підтримку ЗСУ «Полтава-Харків, арт-міст».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"