Терміново закрити: екологи перевірили воду й повітря в Макухівці
Полтавські екологи презентували дослідження «Мій сусід — сміттєзвалище», яке проводили у с.Макухівка під Полтавою. Воно в притул межує з міським сміттєзвалищем. Відтак рівень забруднення повітря, ґрунтів і води свідчить — жити поруч з полігоном небезпечно.
За словами керівниці проєкту Юлії Авраменко, екологи дослідили якість води, повітря у селі Макухівка:
«На звалищі немає ніяких засобів захисту середовища. Тобто немає плану звалища, звалище поширюється, немає захисного огородження. На звалище потрапляють будь-які відходи. Це досить шкідливо».
Усього зробили чотири проби води на різній глибині: 6, 11, 16 та 24 метри. Згідно з результатами досліджень, у воді виявили завищену кількість заліза, нітратів, фторидів, марганцю.
Також у період з 2019 по березень 2021 року на звалищі виникло 67 пожеж. За інформацією ДСНС, у 2019 році – 30 пожеж, у 2020 році – 34, у 2021 році – 3 пожежі.
Тому аналіткиня ГО «Еколтава» Марина Садкіна рекомендує обмежити доступ до звалища, знезаразити фільтрат та пересипати сміття ґрунтом. Екологи рекомендують закрити сміттєзвалище. Для цього потрібно будувати підприємство для сортування та/або переробки сміття.
Нагадаємо, що сміттєпереробний завод у Полтаві може з'явитися через 5 років.
Також екологи назвали основну причину пожеж на Макухівському сміттєзвалищі.
Довідка:
Макухівське сміттєзвалище почали використовувати з 1953 року, а закрити мали ще у 2005 році. Обсяг сміттєзвалища – 3250 тис. тонн. Нині його площа становить 17,4 га (на його місці можна збудувати 25 стадіонів «Ворскла»).
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.