Терміново закрити: екологи перевірили воду й повітря в Макухівці

Полтавські екологи презентували дослідження «Мій сусід — сміттєзвалище», яке проводили у с.Макухівка під Полтавою. Воно в притул межує з міським сміттєзвалищем. Відтак рівень забруднення повітря, ґрунтів і води свідчить — жити поруч з полігоном небезпечно.

Вода з Макухівки

За словами керівниці проєкту Юлії Авраменко, екологи дослідили якість води, повітря у селі Макухівка:

«На звалищі немає ніяких засобів захисту середовища. Тобто немає плану звалища, звалище поширюється, немає захисного огородження. На звалище потрапляють будь-які відходи. Це досить шкідливо».
Юлія Авраменко

Усього зробили чотири проби води на різній глибині: 6, 11, 16 та 24 метри. Згідно з результатами досліджень, у воді виявили завищену кількість заліза, нітратів, фторидів, марганцю.

Під час презентації провели дослідження якості води
Під час презентації провели дослідження якості води
Під час презентації провели дослідження якості води
Під час презентації провели дослідження якості води

Також у період з 2019 по березень 2021 року на звалищі виникло 67 пожеж. За інформацією ДСНС, у 2019 році – 30 пожеж, у 2020 році – 34, у 2021 році – 3 пожежі.

Тому аналіткиня ГО «Еколтава» Марина Садкіна рекомендує обмежити доступ до звалища, знезаразити фільтрат та пересипати сміття ґрунтом. Екологи рекомендують закрити сміттєзвалище. Для цього потрібно будувати підприємство для сортування та/або переробки сміття.

Нагадаємо, що сміттєпереробний завод у Полтаві може з'явитися через 5 років.

Також екологи назвали основну причину пожеж на Макухівському сміттєзвалищі.

Довідка:

Макухівське сміттєзвалище почали використовувати з 1953 року, а закрити мали ще у 2005 році. Обсяг сміттєзвалища – 3250 тис. тонн. Нині його площа становить 17,4 га (на його місці можна збудувати 25 стадіонів «Ворскла»).

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"