В обласній лікарні понад 50 пацієнтів у тяжкому стані — головний лікар

Перша інформація стосовно поранених внаслідок російського обстрілу Полтави до обласної лікарні надійшла приблизно о 09:10 третього вересня. Вже тієї хвилини медики очікували на велику кількість постраждалих.

Головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського Григорій Оксак. Фото: Полтавська хвиля

Про це розповів головний лікар ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Григорій Оксак під час брифінгу з журналістами 5 вересня.

Чоловік пригадав, що на момент привезення постраждалих до лікарні медичного персоналу там було достатньо, аби прийняти таку кількість людей. Пізніше медиків одразу кількох корпусів лікарні перевели на допомогу пораненим.

«До нас поступали люди або з ізольованими нейротравмами, або політравмами – це пошкодження головного мозку або черевної порожнини, і велика кількість людей з ампутаціями. В основному в нас були тяжкі й надтяжкі пацієнти», — розповів Оксак.

За словами головного лікаря, для порятунку людей у лікарні працювали одночасно дев'ять операційних. Також він зауважив, що рідних допустили до постраждалих майже відразу, якщо була така можливість. Для цього в приміщенні лікарні організували штаб, де збирали родичів поранених, які не знали, чи є серед пацієнтів їхні рідні.

Тут був свого роду інформаційний штаб, оскільки люди почали шукати серед поранених своїх близьких саме з обласної лікарні. Спочатку багатьох людей було важко ідентифікувати, бо здебільшого люди були без свідомості. Встановити їхні особи допомагали родичі.

«Кожен знав, що робити. Приїжджає машина, каталка, співробітники підбігли, забрали пацієнта. Паніки не було. І це дало нам можливість оперативно спрацювати», — додав лікар.
ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського

Григорій Оксак зазначив, що наразі понад 50 пацієнтів перебувають в обласній лікарні або в тяжкому, або надтяжкому стані. Більшість постраждалих — молоді чоловіки. На жаль, чотирьох людей не вдалося врятувати.

Оксак пригадав, що один з пацієнтів, хлопець, який прийшов до свідомості, пригадав, що чув під час обстрілу.

«Відразу свист. Шум. Я розумів, що мені треба впасти, але вже не зреагував. Це було дуже швидко. Ми знали, куди йдемо, ми йшли в укриття. Я чув свист, чув шум, треба було впасти й заховатися, але... На жаль», — пригадує постраждалий.

Лікар також додав, що потреби в донорській крові наразі немає.

Нагадаємо, що третього вересня понад 100 полтавців прийшли до обласної станції переливання крові, аби стати донорами.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"