20 листопада – Міжнародний день пам’яті трансгендерних людей, які загинули через трансфобію

У період з 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року було зареєстровано 320 убивств транслюдей і гендерно-різноманітних людей у світі згідно із даними TGEU, сповіщує ГО Інсайт.

poltavska-khvilia_xcwi/AOiLZD5Ig.jpeg

Цей показник дуже близький до 327 випадків, зареєстрованих у попередньому році, і свідчить про те, що рівень смертельного насильства щодо транслюдей залишається стабільно високим. З 235 випадками Латинська Америка та Карибський регіон знову повідомляють про найбільшу кількість убивств серед усіх регіонів. Вперше цього року були зафіксовані вбивства у Вірменії, Бельгії та Словаччині.

Ці цифри відображають лише невеличку частинку реальної ситуації, адже більшість даних зібрані у країнах із потужною мережею транс- та ЛГБТІК організацій, які проводять моніторинг.

Більшість випадків залишаються непоміченими, та навіть коли про них повідомляють, їм приділяють дуже мало уваги.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну поставило під загрозу життя багатьох транслюдей. Особливій небезпеці піддаються ті, що опинилися в окупації.

poltavska-khvilia_xcwi/ZwmPWD5Sg.jpeg

Через відсутність препаратів ЗГТ, люди що мали неспівпадіння між тілом та паспортом не могли й не можуть виїхати, та навіть вийти з дому. Рівень трансофобії серед солдат країни агресора є колосальним. На окупованих територіях переслідують транслюдей. Їх можуть катувати, зґвалтувати чи убити як на російських блокпостах при спробі виїхати, так і в окупованих містах.

Жодні закони на окупованих територіях не діють. Міжнародні організації, такі як ООН і Червоний Хрест, можуть закликати до дотримання Женевської конвенції та інших гуманних підходів, однак не мають інструментів, щоб забезпечити їх дотримання на практиці.

Організована допомога ЛГБТ+ людям на окупованих територіях практично неможлива. Громадські об’єднання не можуть діяти там відкрито, бо це означало б лише піддавати ризику всіх залучених до них. Зв’язок є нестабільним, інтернет до певної міри блокується та може працювати з перебоями. Також окупанти можуть перевіряти вміст телефонів, що потребує додаткових заходів безпеки при виході на зв’язок і ще більше обмежує можливості для його підтримки. Через ці причини й уявлення про становище ЛГБТ+ людей, транслюдей під окупацією залишається дуже фрагментарним.

Отже, наближення перемоги України зі звільненням усіх окупованих територій наблизить також і зменшення загрози життю транслюдей.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар