21 рік серед густого лісу. Як Лариса Ребриста живе на безлюдному острові

У місці, де Ворскла впадає в Дніпро, розташований безлюдний острів Вишняки. Майже безлюдний. Лариса Ребриста — єдина людина на півтори тисячі гектарів лісу. Жінка мешкає тут без світла, опалення і водопостачання понад 20 років, а зв'язок зі світом тримає завдяки старенькому телефону. Нині її хочуть виселити з острова, однак йти пенсіонерці нікуди. Більше про побут і філософію життя пані Лариси — у відеорепортажі «Полтавської хвилі».

Острів Вишняки у гирлі Ворскли більше нагадує ліс на воді. Тут водяться лисиці, дикі кабани, лосі, гадюки та навіть шакали. Від суші його відділяють чотири кілометри Ворскли з одного боку, та майже 20 кілометрів Дніпра з іншого. Фактично він знаходиться між Полтавською та Дніпропетровською областями. Глибина води подекуди сягає шести метрів, однак це не лякає Ларису Ребристу, яка вправно долає цей шлях на старенькому моторному човні.

У свої 66 років жінка рідко вибирається на «материк» — лише на базар у Світлогірське за продуктами та зерном для свого господарства. А воно у неї чималеньке: кури, качки, три кози, п’ятеро собак і ще бозна скільки котів. Кожен у цій зграї виконує свою роль і допомагає пані Ларисі вижити на мінімальну пенсію. Курячі яйця йдуть на продаж, козяче молоко на млинці, з качок восени буде тушкованка.

Ні паркану, ні огорожі «угіддя» жінки не мають — тварини вільно ходять довкола, ризикуючи потрапити в лапи хижаків. Тому чи не найголовніші тут собаки, які стережуть господарство від лисиць, єнотів і видр.

poltavska-khvilia_xcwi/rWGOznMIR.jpeg

Електрики на острові немає, тому Лариса заряджає телефон від павербанків, які час від часу відвозить на підзарядку друзям у селі. Їсти жінка готує на вулиці на дров’яній печі, або у хаті на газовому балоні. Взимку гріється від буржуйки. З водопостачанням теж проблеми — воно відсутнє. У дворі є свердловина, але генератор, що живить насос, зламався, а води з криниці ледь вистачає на таке велике господарство.

Попри всі негаразди, покидати острів Лариса не хоче. Жінка потрапила сюди 21 рік тому, коли її чоловіка запросили працювати єгерем, а її – глядіти господарство. Через кілька років його забрала хвороба, і відтоді вона сама всьому дає раду. Каже, звикла без цивілізації:

poltavska-khvilia_xcwi/hwsKk7MIg.jpeg
«Мене зараз звідси пересели — там зачахну. Ви тут день-два і більше не зможете, а я не зможу там».

Жити одиначкою серед густого лісу і води Лариса зовсім не боїться. За словами жінки, вона вже стала частинкою дикої природи й почувається тут як удома. Самотність давно минула, лишилася лише ледь помітна туга.

poltavska-khvilia_xcwi/n-f5znGSR.jpeg

Однак ідилію пенсіонерки хочуть зруйнувати. Останнім часом Лариса Ребриста почала отримувати дзвінки від керівників районного та обласного УТМР (українське товариство мисливців і рибалок) з наказами покинути острів. У наступному матеріалі ми спробуємо розібратися, чому жінку виселяють та чи мають на це законні підстави.

А поки Лариса бідкається, що їй немає куди піти. Хата, де вони з чоловіком жили до приїзду на Вишняки, вже давно розвалена і розграбована.

«Мої друзі сказали, що у разі чого заберуть мене до себе, але це ж не вихід комусь прийти й сісти на голову. Якби я була одна, то да. А тварин куди я діну? І знаєте, я вже не можу починати все спочатку, мені вже 66 років», — тремтливим голосом підсумувала пані Лариса.
poltavska-khvilia_xcwi/Qrz2z7MSg.jpeg

За продовженням цієї історії слідкуйте на «Полтавській хвилі».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар