60 мільйонів, кібербезпека та вступ до НАТО: як пройшла зустріч Зеленського з Байденом

Офіс Президента оприлюднив спільну заяву щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.

У Заяві кілька розділів:

Перший стосується безпеки та оборони. У ньому зазначено, що жодна держава не може змінювати кордони іншої силою. США підтримує Україну. Країни будуть разом працювати над тим, аби притягнути Росію до відповідальності.

Окрім того, Штати наголосили, що підтримують реформи, які тривають в Україні. Зокрема, мова йшла про прагнення України вступити до НАТО.

Сполучені Штати підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи прагнення України вступити до НАТО.

Сполучені Штати допомагатимуть Україні ефективніше захищатися від російської агресії. Так, Україна отримає пакет безпекової допомоги в обсязі 60 мільйонів доларів, що включає бронебійні системи «Джавелін» та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання.

Тепер країни будуть співпрацювати у сфері озброєнь, кібербезпеки, обмінюватимуться важливою інформацією під час космічних польотів. Україна погодилася продовжити на сім років дію Угоди щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення

У другому розділі Заяви зазначено, що Штати підтримують ряд реформ, які стосуються прав людини. Планують виділити понад 463 мільйони доларів допомоги у 2021 році. У тому числі на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію й судову реформу.

Зауважимо, що цьогоріч США планує надати грошову підтримку розміром 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що В. Зеленський полетів до США 30 серпня. З того часу провів кілька зустрічей, у яких взяли участь і інші члени делегації.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар