Адвокат Діденка: прокуратура Полтавщини поширила недостовірну інформацію

Четвертого лютого на сайті прокуратури Полтавщини з'явилася стаття «Вимагання понад 39 тис доларів США депутатами на Полтавщині — нові деталі у справі», що стосується братів-депутатів Олега та Ігоря Діденків. «Полтавська хвиля» отримала копію листа адвоката Дмитра Тарана з вимогою спростування недостовірної, на думку захисту, інформації.

poltavska-khvilia_xcwi/XLDiWp-ng.jpeg

У документі сказано: «Через поширення недостовірної інформації, що принижує честь, гідність та ділову репутацію Діденко О.Г. та Діденка І.Г., щодо вчинення ними, як на думку Полтавської обласної прокуратури, кримінальних дій пов’язаних із вимаганням та отриманням чужого майна, надаємо інформацію про дійсні обставини події...»

У своєму повідомленні адвокат зазначає, що правоохоронці надали ЗМІ та суду не повну інформацію щодо хронології та розвитку подій. За словами захисника, дії правоохоронців могли бути спрямовані на дискредитацію Олега Діденка, як голови фракції «Довіра» в Полтавській облраді.

Далі — повний текст листа:


У січні 2022 року на підприємстві призначено та проведено розслідування за фактом вчинення розкрадання майна. У ході розслідування відібрано пояснення у працівників підприємства, які підтвердили факт вчинення, за попередньою змовою більш як 20 осіб, крадіжки десятків тон зерна кукурудзи та соняшника. Установлено, що такими протиправними діями підприємству заподіяно матеріальних збитків в особливо великих розмірах.

Серед крадіїв виявилися такі особи, що мали намір уникнути встановленої законом кримінальної відповідальності та врегулювати даний конфлікт шляхом відшкодування завданої підприємству шкоди. Керівництво підприємства пішло на зустріч таким особам, з ними досягнуто цивільно-правову домовленість, щодо повернення належного підприємству майна, відшкодування збитків, тощо.

Щодо інших крадіїв, то адвокатом підприємства складено та направлено відповідну заяву про вчинення злочину на адресу Миргородської окружної прокуратури.

Такі дії керівництва підприємства свідчать про їх відповідність закону.

Разом із цим, 13.01.2022 року двоє крадіїв майна ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» викликано до УСБУ в Полтавській області, де останні, як на думку сторони захисту, під примусом, з метою уникнення від кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки та уникнення питання відшкодування завданої підприємству матеріальної шкоди, надали завідомо неправдиві та неповні свідчення, а 14.01.2022 року склали і завідомо неправдиві заяви про вчинення гр.Діденком О.Г. та гр. Діденком І.Г. вимагання чужого майна.

Дані матеріали УСБУ в області, в порушення ст. 218 КПК України, щодо місця проведення досудового розслідування, спрямовані не до Миргородського РУП ГУНП в області, а до Полтавського РУП ГУНП в області, де прийнято рішення про реєстрацію кримінального правопорушення за фактом вимагання чужого майна.

У ході розслідування кримінального провадження правоохоронці провели ряд оперативних комбінацій спрямованих на дискредитацію та притягнення до кримінальної відповідальності саме голови фракції «Довіра» у Полтавській області Діденка О.Г., який у більшій мірі займався політичними справами, а не господарською діяльністю підприємства та перевіркою факту розтрати.

21.01.2022 року оперуповноваженим УСБУ гр. Х. вручено грошові кошти та надано завдання передати їх гр. Діденку. Оскільки у подальшому кошти на підприємстві отримано іншою особою, правоохоронці відмовились від фіксації даної події, не провели огляд та обшук приміщення підприємства, що свідчить про намір вручення грошових коштів виключно визначеному переліку осіб.

Через не досягнення 21.01.2022 року поставленої мети правоохоронцями змінено хід дій. 26.01.2022 року, на виконання оперативного завдання, гр. С. особисто зателефонувала на мобільний телефон Діденку О.Г. та запропонувала зустрітися за для вирішення питання із крадіжкою майна підприємства. Під час зустрічі гр. С., здійснюючи відеоконтроль особи, шляхом неодноразових тверджень про законність придбання нею зерна за готівку на полі у комбайнерів спровокувала політика на відкриту емоційну розмову, яка була зафіксована та використана правоохоронцями під час складення Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Разом із цим, при складенні Повідомлення про підозру правоохоронці приховали той факт, що Діденко О.Г. не вчинив жодних дій спрямованих на те, щоб зустрітися із гр. С., а також що при спілкуванні з гр. С. політик жодним чином не вимагав від неї передачі для себе її майна, тобто чужого майна. Ним здійснена пропозиція повернути майно підприємства, або його еквівалент який отриманий внаслідок реалізації такого майна, не йому особисто, а законному власнику – ПП «Великобагачанський комбікормовий завод». Правоохоронцями скрито і той факт, що Діденко О.Г. відмовився отримувати грошові кошти від гр. С., а сказав передати їх у касу підприємства. Підтвердженням цьому є протокол обшуку від 31.01.2022 року, яким зафіксовано, що в ході даної процесуальної дії грошові кошти, які на підприємство приніс заявник, вилучені саме в кабінеті бухгалтерії ПП «Великобагачанський комбікормовий завод».

Викладені обставини в цілому виключають ознаки такого кримінального правопорушення, як вимагання, через відсутність вимоги у передачі чужого майна.

31.01.2022 року Діденків затримано та позбавлено волі на 72 години, доти рішенням слідчого суді їм не обрано міру запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту.

01.02.2022 року оперативні працівники УСБУ в області виїхали на територію Великобагачанського району та фактично, у більшій мірі у службовому автомобілі управління з доведенням інформації про затримання керівництва підприємства, примусили сім крадіїв зерна ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» написати заяви про вчинення стосовно них вимагання з боку Діденків. У заявах про вчинення злочину приховано той факт, що між даними крадіями та підприємством раніше виникли цивільно-правові домовленості, щодо відшкодування завданої шкоди та повернення не чужого, а належного підприємству майна.

Разом із цим, діючи в угоду крадіїв, заяву ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» про вчинення крадіжки зерна в особливо великих розмірах, в порушення ст. 214 КПК України, Миргородським РУП ГУНП в області не внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а списано як матеріали, що не містять відомостей про вчинення кримінального правопорушення, чим фактично приховано особливо тяжкий злочин.

Такий стан подій може свідчити про активні дії правоохоронців спрямовані на складення завідомо неправдивих повідомлень про вчинення кримінального правопорушення, примушування давати показання, завідомо незаконного затримання, притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, приховування особливо тяжкого злочину та перевищення влади, тобто кримінальних правопорушень, передбачених статтями 365, 371, 372, 373, 383, 396 Кримінального кодексу України.

Розслідування даного кримінального провадження супроводжується доведенням до громадськості і інших викривлених відомостей, таких як інформація Полтавської обласної прокуратури про отримання депутатами «понад 39 тис. доларів США», у той час як відповідно до протоколу обшуку від 31.01.2022 року на підприємстві фактично вилучено лише одну тисячу доларів США…

У зв’язку з чим, сторона захисту вживатиме всіх заходів для встановлення об’єктивних обставин події, та за наявності підстав, для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, у т.ч. правоохоронців, що здійснили або сприяли складенню неправдивих повідомлень про вчинення кримінального правопорушення та притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності.

Цікавим є той факт, що Діденко Олег Григорович розглядався, як кандидат на посаду голови або заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації, також він був ключовою фігурою від якої залежала стабільність діючої коаліції в Полтавській обласній раді.

Дискредитація значимого на території області політика та політичної партії «Довіра», головою фракції якої був Діденко О.Г., вигідна ряду політичних сил, які наразі збільшили перспективу у просуванні своїх кандидатів на керівні посади в обласну державну адміністрацію, а також до відповідних змін у обласній раді».


Нагадаємо, 31 січня на фейсбук-сторінці Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з'явилась інформація про те, що двох депутатів з Полтавщини: обласної та Миргородської рад підозрюють у вимаганні. Другого лютого після семигодинного засідання суд обрав запобіжний захід Олегу Діденку — нічний домашній арешт. Аналогічний запобіжний захід обрали третього лютого й для Ігоря Діденка.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • В
    Василий
    7 лют.
    Плохие люди эти диденки
    Відповісти