Агроторгове підприємство та виробничий будинок — що можна приватизувати через «Прозорро.Продажі» на Полтавщині

Ви у пошуку приміщення для власної справи у Полтавській області? Рекомендуємо звернути увагу на об’єкти, які виставляють на приватизацію держава або органи місцевого самоврядування у системі «Прозорро.Продажі». Завдяки приватизації державне чи комунальне майно не простоює і не знецінюється, а використовується раціонально, поповнюючи бюджети. А нові власники отримують простір для свого бізнесу.

poltavska-khvilia_xcwi/ymv9LTpSR.png

У селі Мацківці, що входить до Лубенської громади, пропонують приватизувати нежитлову будівлю площею понад 393 квадратні метри. Об’єкт 1975 року побудови знаходиться на вулиці Шевченка, 19А. Фундамент — цегляний стрічковий, стіни з цегли, покрівля — азбестові листи, а підлога — дерев’яна. Технічний стан — незадовільний, без комунікацій. Стартова вартість на онлайн-аукціоні в системі «Прозорро.Продажі» — 87,4 тисячі гривень. Цінові пропозиції можна подавати до 4 лютого, а електронні торги відбудуться 5 лютого.

poltavska-khvilia_xcwi/Q1a9YTtIR.png

У смт Градизьк, що є центром територіальної громади у Кременчуцькому районі, можна приватизувати виробничий будинок площею 66 квадратних метрів. Він розташований на вулиці Рєпіна, 25. До складу об’єкта також входить сарай-гараж, вбиральня та огорожа.

Зведені цегляні будівлі у 1960 році, фундамент — бутовий, перекриття та підлога — дерев’яні. Приміщення газифіковане, є світло та пічне опалення. Вартість стартує з 187,5 тисяч гривень. Заявки на участь в онлайн-аукціоні прийматимуть до 8 лютого, а онлайн-аукціон відбудеться 9 лютого.

poltavska-khvilia_xcwi/U-RCLTtIg.png

У місті Лубни виставили на приватизацію єдиний майновий комплекс державного підприємства «Лубенське агроторгове підприємство». Знаходиться об’єкт на проспекті Володимирському, 76. До складу входять 11 одиниць рухомого майна та 19 будівель і споруд загальною площею понад 7700 квадратних метрів. Зокрема: головний та адміністративний корпуси, гараж, кілька майстерень, трансформаторна підстанція, котельня тощо.

Підприємство не працює з 2015 року. Усі будівлі в незадовільному технічному стані, проте водопровід та каналізація підведені. Стартова вартість — 7,5 мільйонів гривень. Охочі стати власниками комплексу можуть подавати свої цінові пропозиції до 11 лютого. Торги в системі «Прозорро.Продажі» заплановані на 12 лютого.

poltavska-khvilia_xcwi/j-5CLotIg.png

Чому варто користуватися «Прозорро.Продажі»?

Мала приватизація державного та комунального майна проходить виключно через е-аукціони «Прозорро.Продажі». Оскільки кошти від продажу об’єктів державної власності надходять у держбюджет, то слугують зокрема підтримкою для Сил оборони. З вересня 2022 року Фонду держмайна таким способом вдалося залучити до казни понад 4,4 млрд грн. Гроші від приватизації комунального майна наповнюють місцеві бюджети. Завдяки цьому громади на Полтавщині від початку повномасштабного вторгнення заробили понад 6,7 млн гривень.

Брати участь у торгах через державну електронну торгову систему «Прозорро.Продажі» можуть як фізичні, так і юридичні особи з будь-якого регіону України. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно:

- зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» (перелік є на сторінці кожного об’єкта);

- підготувати необхідний пакет документів;

- подати заявку на участь і запропонувати свою ціну;

- оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

За оновленнями на ринку приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ, на сторінці ФДМУ у Facebook та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.


*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар