Анонімні Telegram-канали запустили фейк про українські медіа

Українські медіа «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації» заявили про тиск та перешкоджання журналістській діяльності з боку анонімних Telegram-каналів. Видання стверджують, що проти них розгорнули організовану кампанію фейків і чорнухи.

poltavska-khvilia_xcwi/ASntUoNSR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Медіа заявляє, що анонімний Telegram-канал «Батальйон Монако» поширив фейк про те, що нібито «Детектор Медіа» платить рублями російським сервісам та спонсорує війну. Канал використовує скриншот дослідження ІМІ про фейки та маніпуляції анонімних телеграм-каналів, що заробляють джинсою, рекламою азартних ігор і маніпулюють чутливими темами, як-от загрозою російських обстрілів.

Допис розійшовся іншими анонімними телеграм-каналами з широкою аудиторією, серед яких «Доброго вечора, ми з України», «Джокер», «Труха» та її регіональна мережа телеграм-каналів.

Після цього «Батальйон Монако» опублікував «опитування», в якому запропонував аудиторії обрати спосіб розправи з ДМ та ІМІ. У відповідь деякі анонімні коментатори пропонували ліквідувати організації, спалити їхні офіси тощо. Частина коментаторів стала на бік організацій і звинуватила телеграм-канал у наклепі.

В Інституті масової інформації пояснюють, що у своїх дослідженнях вони використали безплатний варіант сервісу TGStat, створеного росіянами, – як допоміжний, а не основний інструмент для аналізу.

«Цей сервіс дозволяє дослідникам отримати доступ до статистики найбільшої вибірки каналів месенджера Telegram, теж створеного росіянином Павлом Дуровим. ІМІ водночас використовує власні автоматизовані методи, збирає та систематизує дані телеграм-каналів за допомогою програмування. Безплатні дані сервісу TGStat використовувалися лише для визначення рейтингу телеграм-каналів в українському сегменті, що дозволяє краще проаналізувати російську дезінформацію, яка поширюється в Україні переважно через них», – йдеться в заяві.

ІМІ закликав не користуватись анонімними телеграм-каналами для отримання важливої інформації про події в Україні та зважати на те, що вони поширюють фейки, чорнуху і неперевірену інформацію.

Також видання подали заяву до поліції, у зв’язку з тиском і перешкоджанням професійній журналістській діяльності. Окрім того, планують вжити заходів у юридичній площині для захисту своїх прав, якщо ті, хто поширив інформацію, спрямовану на підрив ділової репутації ДМ та ІМІ, не спростують її на своїх сторінках.

Нагадаємо, полтавців попереджають про нову російську ІПСО.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар